Sõru jazz

15.-18. juuni 2023

Hiiumaal Sõru ja Orjaku sadamas.

Andre Maakeri varemeist püütud helid

Pühapäeval, 19. juunil kell 13.00 Emmaste kirikus

„See oli juulis ja septembris 2015 – käisin kiriku varemetes kuulatamas ja pilli mängimas. See on umbes nii, nagu käiakse rahvapärimust kogumas – mina käisin vanade müüride vahelt helisid kogumas. Istusin, ootasin, kuulatasin ja mängisin – kiriku seintelt kumisemas mineviku kihid, minus aga tukslesid avanemisootel tuleviku kihid, lae asemel peegeldumas taevasina lõputus. Igal kogumiskäigul püüdsin kinni ühe muusikalise idee, fraasi, loo – kogusin parasjagu nii palju, et sellest saaks väike tervik, mida enesega kaasa võtta. Et kogetu ei ununeks, siis salvestasin lood ka videona. Neid sai kokku kuus ja nad jäid ootama edasist komponeerimist/seadmist kitarrile ja keelpillikvartetile,“ avab Andre oma teose tagamaid.

Keelpillikvartett Prezioso tegutseb alates 2006. aastast. Prezioso on olnud mitmete eesti heliloojate uudisteoste esmaesitajaks. Prezioso mängu iseloomustab energilisus, intensiivsus ja nooruslikkus, kuid ka inimlik sügavus ja eetilisus on kvarteti muusikutele väga hingelähedane ja oluline.

Andre Maaker nimetab stiilimääratlusi vältides ennast pigem loovmuusikuks, jättes nii ruumi erinevate muusikastiilide vahel liikumiseks, sest teda köidavad erinevad kõlamaailmad ja improviseerides tunneb ta end ühtviisi koduselt nii jazzi-, folgi-, roki- kui ka kammermuusikalavadel. 

Kontserdil kõlavad kõik kuus osa helilooja ja kitarrist Andre Maakeri tervikteosest „Old Church“ kitarrile ja keelpillikvartetile. Lisaks saab kuulda kitarristi uut meloodilis-laulvat instrumentaalmuusikat, mis on inspireeritud nii Haapsalu vahustest pitsidest, kui ka filmilikest vanalinna tänavatest. 

Koosseis:

Hanna-Liis Nahkur –  viiul

Mari-Katrina Suss –  viiul

Helena Altmanis –  vioola 

Andreas Lend –  tšello 

Andre Maaker -kitarr

Koosseis:

Hanna-Liis Nahkur –  viiul

Mari-Katrina Suss –  viiul

Helena Altmanis –  vioola 

Andreas Lend –  tšello 

Andre Maaker -kitarr