Sõru jazz

13.-16. juuni 2024

Hiiumaal Sõru ja Orjaku sadamas.

Anett toob Sõrule uuekooli souli

Reedel, 16. juunil kell 23.00

Soul teeb Eestis ilma! Siinmail pole iial varem olnud nõnda menukaid soulilauljaid, kui hetkel!
Kui Rita Ray esindab pigem vanakooli traditsioone, siis Anett on värske tulija, moodsama souliga. Sel aastal pälvis ta Eesti Muusikaauhindadel ka 2022. aasta parima Soul- ja R&B artisti tiitli. Alustanud lauljana nii jazzi kui popiga, jõudis Anett äratundmisele, et just läbi soulmuusika saab ta end muusikaliselt kõige ausamalt väljendada.

Aneti tähelend algas Eesti Laulu 2020. aasta finaalis, kui ta pälvis avalikkuse tähelepanu superfinalisti ja välisžürii favoriidina, koos Frediga kirjutatud souliballaadiga “Write About Me”, millel tänaseks on üle 300 000 kuulamise Spotifys. Sama aasta kevadel andis Anett TIKS Rekordsi alt välja singli “Get By”, mis tõusis maikuu Raadio 2 TOP 20 enimmängitud lugude tabelis kohale nr 2.

Aneti 2020. aastal ilmunud debüütalbum “Morning After” tõi talle Eesti Muusikaauhindadel Aasta Nais- ja Popartisti tiitlid ja ka Aasta albumi nominatsiooni ning esimene 500-koguseline vinüülitiraaž müüs läbi vähem kui 9 kuuga.

2022. aasta kevadel astus Anett üles Liverpool Sound City esitlusfestivalil Inglismaal ning suvel ilmus Aneti esimene rahvusvaheline koostöösingel “You Got Love”, mille produtseeris Pearse Macintyre (UK), kes on töötanud teiste seas ka Gregory Porteriga.  

Sama aasta oktoobris ilmus Aneti teine täispikk album “Late to the Party”. Tegu on kontseptsioon-albumiga, mis salvestati live-sessioonina ERRi Raadiomaja 1. stuudios, koos laiendatud koosseisus bändi ning stuudiosaalis viibinud kohapealse publikuga. 

Ka sel aastal osales Anett koos Frediga edukalt Eesti Laulul, palaga “You Need To Move On”.

Anett kirjeldab oma soulilembust nõnda: “Soulmuusikas paeluvad mind eelkõige ikka seesama hingestatus, huvitavad meloodiad, vabadus muusikas. Ma loodan, et minu muusika lubab kuulajatel tunda kõiki mõrumagusaid tundeid ja et mu muusika annab inimestele jõudu juurde siis, kui on sees tunne, et sellest võib parasjagu vajaka olla.”

Sõrul tulevad ettekandele nii viimase albumi “Late to the Party” laulud, kui ka varasem looming. Ja festivalist Sõru Jazz saagu selleks kontserdiks Sõru Sõul!

Anett – vokaal

Joel Remmel – klahvpillid

Johannes Laas – kitarr

Janno Trump – bass

Kristjan Mängel – trummid

Anett – vokaal

Joel Remmel – klahvpillid

Johannes Laas – kitarr

Janno Trump – bass

Kristjan Mängel – trummid