Tuletorni kontsert

23. juulil 2022

Rannapungerjal ja Kotka matkarajal

Anna Kaneelina kui ebamaisuse kehastus

Laupäeval, 23.juulil kell 21.30

Anna Kaneelina tõusis esile 2019. aastal omanimelise debüütalbumiga ning võlus paljusid oma ebamaise lavaolemise ning omapärase väljenduslaadiga. Jagades julgelt oma sisemaailma ning valades muusikasse nii elu valu kui ilu, viib lauljatari lavaetendus meid justkui unenäolisesse metsikusse. Koos lähedastest sõpradest muusikutega, kes on kaasloojad neis muusikalistes kõlapiltides ja mustrites, luuakse laval eriline atmosfäär, nii audio- kui ka visuaalses plaanis. Kaneelina muusikat toetab lisaks tema hingevärinatele ka naise kehaline liikumine – temas on ühendatud nii haprus kui jõud.

“Minu laulud on sündinud eelkõige läbi väga tugeva tunde, läbi mingi teema, mis mu enda sees kajab, lahendusi otsib ning siis lõpuks laulu kuju võtab. Selliste tunnete koondamine ja kogumine on minu jaoks alati pikk protsess. Nii ma kirjutangi tavaliselt mingi perioodi vältel üles erinevaid märksõnu ning lauseid, millest hiljem koorub laulutekst. Muusikaliselt tekivad lood enamasti kitarri sõrmitsedes. Kui ma lugusid esitan, siis peab see olema miski, mille tundesse ja energiasse ma 100% usun. Läbi enda laulude esitamise tunnengi, et olen lugudevestja, see on oluline ja esikohal. Mind inspireerib inimeseks olemine, sisemine kasvamine, muutused ja areng. Ja muidugi armastus, kogu oma tundeskaalal.” räägib Anna Kaneelina oma muusikast kirglikult. 

Tuletorni kontserdil kuuleb lugusid lauljatari debüütalbumilt, mis noppis Eesti Muusikaauhinnad 2020 galal neli peamist auhinda – aasta naisartist, aasta album, aasta alternatiiv/indie album, aasta debüütalbum. Lisaks ka uusloomingut.

Anna Kaneelina – laul, elektrooniline kannel

Erki Pärnoja – kitarrid, laul

Joel Remmel – klahvpillid

Peedu Kass – bass

Ahto Abner – trummid

Anna Kaneelina – laul, elektrooniline kannel

Erki Pärnoja – kitarrid, laul

Joel Remmel – klahvpillid

Peedu Kass – bass

Ahto Abner – trummid