Sõru jazz

15.-18. juuni 2023

Hiiumaal Sõru ja Orjaku sadamas.

Estonian Voices loob vaimustavaid kooskõlasid

Pühapäeval, 18.juunil kell 12.00

Mitme auhinnaga pärjatud Estonian Voices on eksperimenteerimislembene vokaalsekstett. Nende ampluaa hõlmab jazzi, klassikalist muusikat ja folki ning repertuaar koosneb nii originaalloomingust kui ka rahvamuusikast, teiste hulgas isegi paarist pop-hitist. 

Eesti viimase aastakümne säravaimat vokaalansamblit on saatnud edu nende tegevuse algusest peale. Juba ansambli esimene ülesastumine Kadri Voorandi värvikate arranžeeringutega 2011. aastal festivalil Jõulujazz oli murranguline. Edukale avakontserdile järgnesid esinemised mitmel pool Eestis, aga ka ringreisidel Saksamaal, Venemaal, Rootsis, Šveitsis, Soomes, Lätis, Leedus ja Hiinas. Koostööd on tehtud Estonian Dream Big Bandiga, jazz-vokalisti Datevik Hovanesianiga ja M-Pacti endise kunstilise juhi Britt Quentiniga. 2013. aastal andis Estonian Voices jõulukontserdi koos maailma ühe kuulsaima vokaalansambliga New York Voices, 2016. aastal esineti koos vokaalsekstetiga Take 6. 

Estonian Voices’i kauaoodatud debüütalbum “Ole hea” pälvis 2015. aasta Eesti Muusikaauhindade Aasta Parima Jazzalbumi tiitli. 2015. aastal vaimustati ka esmakordselt Sõru jazzi publikut. 

2016. aastal valiti Estonian Voices parimaks jazzansambliks. 2018. aasta sügisel ilmus vokaalkuuiku teine album “Taat läks lolliks”. Värske album pälvis ka 2018. aastal Eesti Muusikaauhindade Aasta Parima Jazzalbumi tiitli. 

Kuuikus laulavad Mikk Dede, Rasmus Erismaa, Maria Väli, Mirjam Dede, Aare Külama ja Kadri Voorand, kes on grupi loominguline liider ja enamasti ka vokaalseadete autor. Ansambli nutikas stiil lõimib mängulisust absoluutse tehnilise meisterlikkusega, mida ühendavad kelmikas naerusuisus ja hurmav annus vokaalset helikunsti. Mitu oma valdkonna tõelist tippu nagu Peder Karlsson (The Real Group) ja Britt Quentin (M-Pact) on kinnitanud Estonian Voices’i ainulaadsust vokaalansamblina mitte ainult Eestis, vaid ka Euroopas ja miks mitte kogu maailmas. 

2018. aastal esines Estonian Voices ühena peaesinejatest London A capella Festivalil, andes festivalil avakontserdi. 

Sõru jazzil esinevad nad pühapäevasel hommikul Emmaste kiriku kajavate võlvide all ning see saab kindlasti olema üks kirgastav-ergastav elamus koos vaimustavalt harmooniliste kokkukõladega. 

Foto: Jake Farra

Kadri Voorand – vokaal

Mirjam Dede – vokaal

Maria Väli – vokaal

Mikk Dede – vokaal

Rasmus Erismaa – vokaal

Aare Külama – vokaal

Kadri Voorand – vokaal

Mirjam Dede – vokaal

Maria Väli – vokaal

Mikk Dede – vokaal

Rasmus Erismaa – vokaal

Aare Külama – vokaal