Sõru jazz

15.-18. juuni 2023

Hiiumaal Sõru ja Orjaku sadamas.

Jimi Hendrix 80: Raul Ukareda, Raul Vaigla, Andrus Lillepea, Valter Soosalu.

Reedel, 16, juunil kell 21.30

Legendaarne kitarrigeenius Jimi Hendrix oleks mullu 27. novembril saanud 80-aastaseks. Suure juubeli “järelpeoga” astuvad erikavaga meie ette andunud Hendrixi austajad – Raul Ukareda, Raul Vaigla, Andrus Lillepea ja Valter Soosalu.

Raul Ukareda on elupõline bluusientusiast, Haapsalu Augustibluusi programmijuht ja üks Eesti tuntumaid bluusikitarriste. Oma visiooni muusikas kirjeldab ta kui sügavat igatsust ja lootust millegi tabamatu järele. Suurimat tuntust on Ukareda saavutanud ansambliga Compromise Blue, millega esineti juba 1990. aastate alguses mainekatel Euroopa ja Ameerika festivalidel. 

Valter Soosalu on dirigent, multiinstrumentalist ja omapärane laulja. Tema viimaste aastate eriliseks väljundiks on olnud uudne ja laiade võimalustega instrument harpejji, milles on ühendatud kitarri, basskitarri ja klahvpilli omadused. Hendrixi muusikagi saab tänu sellele instrumendile uue kõlalise dimensiooni.

Raul Vaigla on Eesti basskitarrismi arhetüüp, meie “Soul of Bass”. Lugematute teiste tuntud basskitarristide õpetaja ning legendaarsete bändide – Ultima Thule, Radar, VSP- liige. Niisamuti jazzi- ja rokipubliku südameid vallutanud orginaalmuusikaga ning koos oma tütre Marie Vaiglaga esinedes. 

Andrus Lillepea on tõenäoliselt kõige karmima käe ja kõige äkilisema stiiliga löökriistamängija siinmail. Tegutsenud mitmetes funk-, pop-, rock- ja jazzansamblites. Tuntumad neist Estraadiraadio, House of Games, Led R, Ultima Thule.

Projekti ellukutsuja Raul Ukareda ütleb Hendrixi kava kohta: “Originaaliläheduse taotlemisel ei näe me mõtet, Jimit kopeerida ei ole võimalik. Pigem proovime mängida “Hendrixi vaimus”, väljendada seda tunnetust, mida ta looming meis on kasvatanud.”

Suurem osa kavast on instrumentaalne, pearõhk improvisatsioonil, kuid kuna ansamblis on võimekas solist Valter Soosalu, siis kuuleb kindlasti ka laulu.

Raul Ukareda – kitarr

Raul Vaigla – bass

Andrus Lillepea – trummid

Valter Soosalu – harpejji, laul

Raul Ukareda – kitarr

Raul Vaigla – bass

Andrus Lillepea – trummid

Valter Soosalu – harpejji, laul