Sõru jazz

15.-18. juuni 2023

Hiiumaal Sõru ja Orjaku sadamas.

Rein Rannapi ja Maarja uuenenud taasesitused

Reedel, 16.juunil kell 20.00

Legendaarne Rein Rannap ning tema laululooming tutvustamist vaja – tema aegumatud palad on vastu pidanud aastakümneid ning kuulajate südametesse salvestunud – suur osa neist tundelise Urmas Alenderi esituses, aga ka Marju Kuudi, Heidy Tamme, Ivo Linna, Els Himma interpretatsioonis. Tänapäeval laulavad neid laule aina uued esitajad, eredaim neist kindlasti Maarja, kellega Rein Rannap on koostööd teinud juba üle 20 aasta.

Kaunid laulud – “Nii vaikseks kõik on jäänud”, “Raagus sõnad”, “Vana vaksal”, “Rahu”, “Eesti muld ja Eesti süda”, “Keegi tulla võib” jt. tulevad esitusele ka Sõru Jazzil, seekord taas värskekõlalistena, sest lisaks pianisti uutele seadetele on kaasatud ka vilunud jazzmuusikud – Paul Daniel kitarridel, Martin-Eero Kõressaar kontrabassil ning Reigo Ahven trummidel. Lisades siia Maarja vankumatu stoilisuse ning Rannapi tundelise pöörasuse, tõotab see kontsert lisaks tuttavlikkusele läbi laulude, ka erinevate värvikate isiksuste koosmängu.

Rannapi sõnul on ta pidanud oma laule kümneid kordi uuesti seadma ning seekord mõelnud ta iga teema juures, kuidas end mitte korrata. Meloodiaid muutmata võib kuulaja ometigi leida stiililiselt värskeid avastusi – helilooja on inspiratsiooni ammutanud nii jazzist, country’ist kui bossanovast! Eriliselt on Rannapit paelunud 60. aastate jazzikõla ning see innustus on mõjutanud ka seekordse koosluse seadeid.

Rein Rannap, kes on kasvanud üles klassikalise muusikaga ning tuntuks saanud kui pop- ja rokkpianist, oli armunud enda sõnul juba 5. klassis just jazzmuusika kõladesse. Tema improvisatsioonilisus, julgus ning absoluutne vabadus musitseerimisel on jazzmuusika esteetikaga vägagi sobiv. Seekordsel kontserdil lubab pianist siiski, et meeleolu on vaiksem ja sissepoole pööratum, tempod aeglasemad, kui neis lugudes tavaliselt.

Fotod: Sven Tupits ja Rene Jakobson

Maarja – vokaal

Rein Rannap – klahvpillid

Martin-Eero Kõressaar – kontrabass

Paul Daniel – kitarrid

Reigo Ahven – trummid

Maarja – vokaal

Rein Rannap – klahvpillid

Martin-Eero Kõressaar – kontrabass

Paul Daniel – kitarrid

Reigo Ahven – trummid