Sõru jazz

15.-18. juuni 2023

Hiiumaal Sõru ja Orjaku sadamas.

Liina Saare liblikalennulised laulud

Laupäeval, 18. juunil kell 20.00 Sõru paadikuuris

Malbehäälse Liina Saare 2019. aastal ilmunud autorilauludega album “Õhtulaulud” võeti publiku poolt nõnda soojalt vastu, et see andis innustust sama koosseisuga salvestada veelgi. Tänavu mais ilmubki uus album “Püüdmata tunne”, selle üks esitluskontsertidest toimub ka Sõru jazzil. 

Nii nagu “Õhtulaulude” puhul, on ka uue albumi fookuses eesti keel, mis on osavasti põimitud maheda ja meloodilise helikeelega. Kõik laulutekstid on spetsiaalselt Liina Saare lauludele kirjutatud, autorite seas Lauri Saatpalu, Jan Kaus, Maian Kärmas, Mingo Rajandi, Tuuli Velling, Lauri Räpp ja Indrek Koff. 

Liina Saar ise on öelnud, et kõik, mis tekitab küsimusi ning paneb mõtlema, on tema jaoks inspiratsiooniallikaks. See võib olla nii visuaalne kunst, hea kirjandus, teatrietendus ja loomulikult ka loodus, mis alati tekitab rahu ning annab võimaluse uute ideede sünniks. Oma muusikalisi jutustusi loob autor klaveri abil ning seaded sünnivad koos ansambliliikmetega. Liina Saare ansamblisse kuuluvad oskuslikud jazzmuusikud – Joel Remmel, Jaan Jaanson, Mihkel Mälgand ning Ahto Abner, kes suudavad peenelt toetada naise unistuslikke, liblikalennulisi laule. Ning püüda püüdmatut.

Koosseis:

Liina Saar – laul

Joel Remmel – klahvpillid

Jaan Jaanson – kitarr

Mihkel Mälgand – bass

Ahto Abner – trummid

Koosseis:

Liina Saar – laul

Joel Remmel – klahvpillid

Jaan Jaanson – kitarr

Mihkel Mälgand – bass

Ahto Abner – trummid