Sõru jazz

15.-18. juuni 2023

Hiiumaal Sõru ja Orjaku sadamas.

Maarja Aarma MA - impulsist lähtuv muusika

Reedel, 17. juunil kell 20.30 Sõru paadikuuris

Maarja Aarma MA on neljaliikmeline bänd, mille tegevus sai alguse 2017. aastal. Koosseisu eestvedaja ja laulja Maarja Aarma naiselik olemus ning bändimeeste ilmne kohalolu ja mängulisus haaravad tähelepanu. Ansambli nimi “MA” võib olla mitmeti mõistetav – ühtpidi on see lühend laulja nime esitähtedest, teisalt viitaks see jutskui ka MA, MINA-kesksusele – tegemist on lauljatari sisemaailma muusikaliste peegeldusega, millele toetudes järgnevad talle tema valitud muusikud. MA muusika on mõjutatud peamiselt soulist, neo-soulist, vokaalpopist ja skandinaavialikust jazzist. 

Maarja Aarma muusikaline teekond sai alguse 1994. aastal ETV Muusikastuudios, jätkudes Otsa-nimelises muusikakoolis ja Teatri- ja Muusikaakadeemias. Maarja sõnul on ta tänulik kõikidele oma õpetajatele, kes tema teed suunasid ning aitasid tal kujundada seda omanäoliseks – Aarne Saluveer ETV Muusikastuudiost, Mare Väljataga Otsa-koolist, Kadri Voorand Teatri- ja Muusikaakadeemiast ning Anita Kaasbøll, tema viimane õpetaja Norra õpinguaegadest. Niisamuti tema klaveriõpetaja Tallinna Muusikakoolist, Astrid Rande.

Maarja Aarma MA looming on koostöö. Esimese impulsi annab siiski Maarja – muusikaline teemapüstitus ning sõnad on tema pärusmaa, palad saavad lõpliku ilme proovis jämmimise ja katsetuste käigus.

Kvarteti esimene lugu “Don’t Throw This Heart Around” ja 2020. aasta alguses ilmunud singel “Hazy Day” saavutasid ülemaailmsel laulukirjutamise võistlusel “International Songwriting Competition” vastavalt poolfinalisti ja finalisti koha. Koosseisu debüütalbum “Connected Through” nägi ilmavalgust 2019. aastal. 2022. aasta jaanuaris ilmunud MA uus lühialbum “Queenland” on kaunilt hingestatud muusikaline teekond läbi elu õppetundide. Ja nagu uhke nimigi ütleb – ühe kuninganna valduste ülevaade. Sest seda ju loov naine on.

Koosseis:

Maarja Aarma – vokaal

Madis Muul – klahvid

Janno Trump – bass

Dmitri Nikolajevski – trummid

Koosseis:

Maarja Aarma – vokaal

Madis Muul – klahvid

Janno Trump – bass

Dmitri Nikolajevski – trummid