Sõru jazz

16.-19. juuni 2022

Hiiumaal Sõru sadamas

Mari Jürjensi rikkumata unistused

Reedel, 3. septembril kell 18.30 Sõru sadama paadikuuris

Laulja ja näitleja Mari Jürjensi mõtlikud laulud ja loomulikult voolav hääl ning südamlikkus on puudutanud paljusid kuulajaid. Tema viimase albumi meloodilised uitamised tulevad nüüd ettekandele suvises meeleolus, Sõru paadikuuris.

Tänaseks on Mari ilmutanud neli sooloalbumit, millel kõlab tema autorilooming: “22” (2010), “Maa saab taevani” (2013), “27” (2016) ning “Omaenese ilus ja veas” (2020). Sõru Jazzil esineb Mari teist korda ja seekord koos suurema koosseisuga, kuhu kuuluvad tema eakaaslased Aivar Surva, Indrek Mällo, Sten-Olle Moldau, erikülalistena on kaasatud ka suurepärased kitarristid Ain Agan ja Robert Jürjendal, lisamas sellele muusikale veelgi sügavamaid helisid. Üheskoos esitatakse Mari loomingut tema viimasest eluperioodist ja albumilt “Omaenese ilus ja veas”, mille eest omistati Marile ka Eesti Muusikaauhind Autorilaulu/Rahvaliku albumi kategoorias. “Viimase nelja aasta jooksul olen kogenud suuri muutusi ja kasvamist, tundnud ilmatut tuge ja rõõmu ja sukeldunud rohkem kui kunagi varem inimeseks olemise küsimustesse, mul on tekkinud tunne, et käes on aeg kõik ebaoluline üle parda visata… ja leppida. Pühendada aeg sellele, mis on tõeliselt oluline. “Omaenese ilus ja veas” kõneleb läbi laulude inimeseks olemise võlust ja vaevast ning sellest, kuis me teineteist vajame.” ütleb Mari ise oma laulude saateks.

Võtkem aeg maha ses kiirustavas maailmas, istugem ning kuulakem, hingakem seda voogamist, küpseva naise tundemaailma, kauneid tekste ja muusikute loodavaid kõlamaastikke selle ilu toetuseks. 

Koosseis

Mari Jürjens – laul, kitarr

Ain Agan – kitarr

Robert Jürjendal – kitarr

Aivar Surva – klahvpillid, flüügelhorn

Indrek Mällo – kontrabass

Sten-Olle Moldau – kitarr

Koosseis

Mari Jürjens – laul, kitarr

Ain Agan – kitarr

Robert Jürjendal – kitarr

Aivar Surva – klahvpillid, flüügelhorn

Indrek Mällo – kontrabass

Sten-Olle Moldau – kitarr