Sõru jazz

15.-18. juuni 2023

Hiiumaal Sõru ja Orjaku sadamas.

Marie Vaigla, Peedu Kassi ja Jonas Kaarnametsa sarnane ilumeel

Reedel, 17. juunil kell 17.30 Sõru paadikuuris

Ühel tavapärasel sügisõhtul avastasid lauljatar Marie Vaigla, bassist Peedu Kass ning kitarrist Jonas Kaarnamets, et nad jagavad sarnast ilumeelt. Muusikas võib olla palju ideaale, tõekspidamisi, esteetikat ja kui siis kompassinõel näitab järsku samas suunas, on selge, et seda ühisenergiat tuleb kasutada. Alguses piisas neile pelgalt huumorist ja sõnamängudest, aga siis tuli appi võtta muusikaline instrumentaarium – mõjutuste arhiiv ja eneseväljendus.

“Muusikalises mõttes meeldib meile n-ö “jalgratast leiutada”, ehk teisisõnu proovime me loo arranžeerimisel mõneti vältida väljakujunenud harjumusi ja kindlaid vormimustreid, aga sealjuures ei tohi asi avangardiks minna, sest muusika peab olema ilus!” sõnab Peedu Kass. 

Laul-kitarr-bass struktuur lubab kuulajal küll paljutki ette aimata, aga seda enam otsitakse muusikalise intriigi huvides võimalusi sellest vahepeal irduda. 2018. aasta maikuus tegi kooslus esimest korda koos proovi, ent muusikaline sõprus algas nende vahel palju varem. Marie ja Jonas on tuntuks saanud ansambel Frankie Animal juhtfiguuridena. Jonas ja Peedu musitseerivad koos Erki Pärnoja bändis. Marie ja Peedu käisid ka samas keskkoolis, kuigi tol ajal pakkus Peedule rohkem huvi Marie bassiheerosest isa Raul. Kokkupuutepunkte nende kolme vahel leiaks kindlasti veelgi enam.

Repertuaari valikul on trio teadlikult tuhninud vanades lugudes, kust püütud leida veel avastamata ilu ja karismat. Lood on enamuses ingliskeelsed ja pärinevad 70ndatest kuni tänapäevani. Marie Vaigla sõnul võib stiililiselt kirjeldada nende muusikavalikut kui “indie-pop-jazz-blues-punk!” Esitusele tulevad palad näiteks David Bowie, Nick Drake’i, Nina Simone, PJ Harvey sulest. 

Koosseis:

Marie Vaigla – vokaal
Jonas Kaarnamets – kitarr
Peedu Kass – kontrabass

Koosseis:

Marie Vaigla – vokaal
Jonas Kaarnamets – kitarr
Peedu Kass – kontrabass