Sõru jazz

16.-19. juuni 2022

Hiiumaal Sõru sadamas

Marten Kuningas ja Robert Linna  „All You Need Is The Beatles!‟ 

Reedel, 3. septembril kell 23.00 Sõru sadama paadikuuris

Legendid ei sure iial, vaid elavad edasi kuulajate mälestuses ning uue muusikutepõlvkonna interpretatsioonides! “The Beatles” on inspireerinud miljoneid, nende seas ka eesti noori biitmuusikuid, Marten Kuningat ja Robert Linnat.

Kui rohkete eesti muusikaauhindadega pärjatud mehed kord kohtusid, avastasid nad, et mõlemad on olnud vaimustunud biitlitest, seega oli loogiline teha üks sügav kummardus oma eeskujudele. 

Kuninga esimene mälestus biitlite loomingust pärineb varajasest lapsepõlvest, kui ta kuulis 1964. aasta ikoonilist albumit “A Hard Day’s Night”. Biitlite lauluraamatu paladega tekkiski noorel mehel huvi laulmise vastu ja veelgi sügavamaks sai kontakt ansambli loominguga seoses 1968. aasta joonisfilmiga “Yellow Submarine”.

Biitmuusikast vaimustunud Marten Kuningas ja Robert Linna kaasasid 2019. aastal endaga energilise kitarristi Jaak Sooääre, bassimees Henno Kelbi ning trummar Kristjan Kallase ning esimene edukas kontsert anti kevadisel Jazzkaare festivalil.

Sõru jazzil esitatakse biitlite lugusid peamiselt tegevuse lõpuperioodist, 1966-1969, mida paljud peavad kõige põnevamaks ja mitmekülgsemaks osaks ansambli loomingust. Kindlasti kuuleb ka vanemaid ja traditsioonilisemaid palu, ent nendegi juures on eesmärk avada biitlite avangardsed küljed. Biitlite tribuutansambel lubab endale elavas esituses pikemaid vorme, kuid austab samas muusika loomingulist algupära. All You Need Is Love. And The Beatles.

Koosseis

Marten Kuningas – kitarr, vokaal

Robert Linna – kitarr, vokaal

Jaak Sooäär – kitarr

Kristjan Kallas – trummid

Henno Kelp – bass

Koosseis

Marten Kuningas – kitarr, vokaal

Robert Linna – kitarr, vokaal

Jaak Sooäär – kitarr

Kristjan Kallas – trummid

Henno Kelp – bass