Tuletorni kontsert

27. juulil 2024

Rannapungerjal

Miljardid - helkivad kui majakatuled

Laupäeval, 22.juulil kell 21.00

Tänavusele Tuletornile tulevad valgusvihke heitma Miljardid – bänd, kelle staadionimõõtu kontserdid jäävad kauaks kuulajate hinge helkima. Ansambli solisti, Marten Kuninga koostöö Miljarditega algas tema teise sooloplaadiga, (“Praktiline mees”, 2014). 

Mitmekihiline bändinimi – Miljardid – peegeldab Kuninga sõnul mõnes mõttes inimese suurushullustust: püüdu vallutada, loendada, mitmekordistada, olles samas viide inimkonna demograafilisele olukorrale. Žanriliselt kvalifitseeruvad Miljardid puhtakujulisse eneseabi-rocki kategooriasse, teravam kõrv kuuleb ka laene jazzist, afrost, technost ja adult-contemporary’st. 

Sõnumid on kihiti romantilis-iroonilised, ajuti sõnamängulised, vahel filosoofilised – ehteestlaslikud. Laulude autoriteks peamiselt Marten Kuningas ja Raul Ojamaa, niisamuti sünnivad lood ka ühisloomingus. Sisuliselt on peamiseks pürgimuseks armastus, samas kuuleb tõdemusi inimese paratamatust vägivallast enese ja ümbritseva kallal.

“Olen varem Tuletornil erinevate koosseisudega esinenud korduvalt, ent sel aastal saan seda viimaks teha oma “kodubändiga“. Usun, et seekordne Miljardite kontsert on kui majakas suvisel ürituste merel, seda nii kuulajale kui ka bändile,“ tõdeb laulja.

Miljardid mängivad parimaid palu oma plaatidelt “Kunagi läänes“, “Imeline“ ja “Ma luban, et ma muutun“.

Marten Kuningas – vokaal

Raul Ojamaa – kitarr

Peedu Kass – bass, klahvid

Kristjan Kallas – trummid

Marten Kuningas – vokaal

Raul Ojamaa – kitarr

Peedu Kass – bass, klahvid

Kristjan Kallas – trummid