Sõru jazz

16.-19. juuni 2022

Hiiumaal Sõru sadamas

Mingo Rajandi Quintet TO BE!

 Laupäeval, 4. septembril kell 20.00 Sõru sadama paadikuuris

Eelmisel aastal esikalbumi välja andnud ansambel kutsub kuulaja muusikalisele rännakule iseendasse. Sel ohtlikul ja kurvilisel rajal võib igasuguseid ootamatusi juhtuda ning kohtuma peab erinevate veidrate tegelastega. Vastuseid sellelt reisilt ei leia, ainult veel rohkem küsimusi.

Helilooja ning kontrabassist Mingo Rajandi on oma loomingu esitamise usaldanud kindlatesse kätesse; ükski tema bändi liikmetest pole Eesti publikule tundmatu. Vastupidi – nad on palavalt armastatud ja jagavad oma talenti mitmete eriilmeliste koosseisude vahel.

Sõrus esitab Mingo Rajandi Quintet muusikat albumilt “TO BE!”, mis on ülistuslaul elule ja uudishimule, julgusele olla halastamatult aus iseenda vastu ning eelistada punktile küsimärki. Lisanduvad tuliuued, üksildasel koroona-aastal sündinud lood.

Mingo Rajandi Quinteti muusika koondub sõna jazz alla just tänu oma kirjule ja lahterdamatule olemusele. Algelemente on Mingo ammutanud mitmetest stiilidest ja kultuuridest, kuid on enim mõjutatud tekstidest, mille autorite seas on kaasaegsetest mõtlejatest näiteks Jan Kaus, Hollie MacNish ja Jackie Kay ning klassikutest William Blake, Fernando Pessoa ja Debora Vaarandi.

Mingo muusika on enamasti rütmiline, liikuv ja helgekõlaline andes ruumi nii ekstaatilistele kulminatsioonidele kui lubades kuulajal vaikselt endasse süüvida.

Kuna just tänu Guido ja Pille mõne aasta tagusele pakkumisele esineda nende Esmaspäevaõhtuses Jazziklubis see ansambel sündis, siis on Sõrus esineda eriti suur rõõm.

Koosseis

Mingo Rajandi – kontrabass

Marek Talts – kitarr

Liisi Koikson – vokaal

Ahto Abner – trummid

Joel Remmel – klahvpillid

Koosseis

Mingo Rajandi – kontrabass

Marek Talts – kitarr

Liisi Koikson – vokaal

Ahto Abner – trummid

Joel Remmel – klahvpillid