Tuletorni kontsert

27. juulil 2024

Rannapungerjal

Räppar nublu planeerimata edu

Laupäeval, 22.juulil kell 22.30

Räppar nublu avaldas oma esimesed lood sõpradele 20-aastaselt, naljaga pooleks. Ja sõbrad jagasid neid edasi. 

“Kui avastasin, et mu videol on tuhandeid vaatamisi, olin hämmingus.” meenutab räppar. “Tegelikult olin alguses isegi sõprade peale, kes linke minu teadmata levitasid, pahane. Püüdsin neile selgitada, et tegu oli naljaga ja see kõik tuleks ära unustada.”

Ent nii ei läinud. Nublu sai üleöö populaarseks ja tema üheks eripäraks olnud ka tema müstiline, peidetud imago. Nõnda õnnestus tal aastaid oma isikut suurte päikeseprillide ja kostüümidega varjata. See omakorda suurendas publiku huvi salapärase artisti vastu. Nublu tuntumad lood on “Mina ka“, “1-2“, “Für Oksana”, “Universum” ja “Kastehein”.

Tema Youtube’i kanalil on kokku üle 53 miljoni vaatamise. Spotify’s  on kõige populaarsemaks looks üle 7 miljoni kuulamisega “Universum”, mille kaasartistiks on Soome räppar Mikael Gabriel.

Nublu omapärane, “mõmisevalt jutustav” räppimistiil on toonud ka talle mitmed muusikaauhindu – 2021. aastal võitis ta Eesti Muusikaauhindadel lausa kuus nominatsiooni – aasta album, aasta muusikavideo, aasta debüütalbum, aasta artist (rahvahääletus), aasta meesartist ning aasta hip-hop/rap/r’n’b/ artist.

Millest nublu lood räägivad? Nooremad kindlasti teavad, ent kes veel ei tea – tulge ja kuulake Tuletorni kontserdil! 

nublu
Frederik Küüts – kitarr
Tobias Tammearu – saksofon
Robert Leht – trummid
Artis Boris – klahvpillid
Siim Avango – bass

 

nublu
Frederik Küüts – kitarr
Tobias Tammearu – saksofon
Robert Leht – trummid
Artis Boris – klahvpillid
Siim Avango – bass