Sõru jazz

16.-19. juuni 2022

Hiiumaal Sõru sadamas

Petteri Hasa ja sõbrad - puhas rõõm muusikast!

Pühapäeval 5. septembril kell 15.30 Sõru sadama paadikuuris

Petteri Hasa on 1971. aastal Soomes sündinud, ent püsivalt Eestis elav löökriistamängija, arranzeerija ja pedagoog. Hasa alustas muusikaõpinguid klassikalise klaveriga 7-aastaselt, trummimäng haaras teda 12-aastaselt.

Teismelisena avastas ta vanakooli swingi ning sealt edasi paelus teda ka kaasaegsem jazz. Ta on õppinud Helsingis Sibeliuse Akadeemias ja Los Angeleses Musicians Institute’is trumme ning arranžeerimist. Ka oma bigbandi juhatanud trummar on osalenud kümnetel eesti muusika salvestustel, sadadel kontsertidel ja stuudiosessioonidel. Muheda huumorisoonega Hasa on teinud Eesti muusikutega koostööd alates 1997. aastast, kui temast sai koosluse “Basic Concept” trummar. Aastate jooksul on ta mänginud nii jazzi, rocki, poppi kui ka bluesi ja ütleb, et tunneb end tänaseks rohkem eestlase kui soomlasena – Estonian Dream Big Band, Smilers, Tanel Padar, Karl-Erik Taukar, Raul Vaigla, Raul Ukareda, Raivo Tafenau, Teele Viira, Maarja-Liis Ilus, Toivo Unt on vaid väike osa ansamblitest-muusikutest, kellega ta koostööd on teinud. 

“Mulle on alati avaldanud muusikas kõige rohkem muljet tõlgendus, mitte niivõrd tehniline sooritus. Head sooritamist on tore vaadata korra või paar korda, aga hea tõlgenduse juurde võib tagasi tulla lõputult, nagu näiteks Frank Sinatra või Ella Fitzgerald’i kuulates,” iseloomustab Hasa ise oma eelistusi.

Kontserdi kavas on Petteri Hasa uute ja vanade lugude esitlusi ja ka duo Hasa & Vaigla originaalloomingut ning mõned muusikutest sõprade kirjutatud palad. Stiililiselt liigutakse trummari sõnul Norra fjordide kaudu funk-muusikani. Lüüriliselt ja rütmiliselt!

Koosseis

Petteri Hasa – löökriistad

Ricardo Padilla – löökriistad

Raul Vaigla – bass

Raivo Tafenau – saksofon

Ain Agan – kitarr

Raun Juurikas – klahvpillid

Koosseis

Petteri Hasa – löökriistad

Ricardo Padilla – löökriistad

Raul Vaigla – bass

Raivo Tafenau – saksofon

Ain Agan – kitarr

Raun Juurikas – klahvpillid