Tuletorni kontsert

27. juulil 2024

Rannapungerjal

Puuluup - mitte midagi harjumuslikku!

Laupäeval, 27.juulil kell 17.30

Puuluup koosneb kahest muusikust: Ramo Teder (kes sooloartistina sai tuntuks oma kunstnikunime Pastacas nime all) ja Marko Veisson (kes on ka antropoloog ja õppejõud). Koosluse kunstipärasust ja sürreaalset vaimukust annavad edasi nende muusika, videokunst, lavaline olek ja liikumine.
Puuluubi esimene album “Süüta mu lumi” ilmus 2018. aastal ning topeltsingel “Kasekesed/Käpapuu” 2020. aastal.
Erakordset populaarsust kogunud duo on andnud kontserte juba üle 7 aasta. Lisaks arvukatele esinemistele Eestis on nad üles astunud USAs, Hiinas, Saksamaal, Soomes, Tšehhis, Ungaris, Poolas, Rootsis, Leedus ja Lätis.
Hiiu kandleid elektroonikaga ristav Puuluup kõigub pärimuse ja kaasaegsete muusikastiilide piiril, flirtides maailmamuusika, undergroundi ja popiga. Puuluup juhib hiiu kandle jõhvkeelte võnkeid läbi efektiplokkide ja luuperi ning kasutab alternatiivseid mängutehnikaid ja heli tekitamise võimalusi. Hiiu kandle mahedale sahinale lisanduvad elektrooniliselt võimendatud kajad, koputused, kriuksud ja krabinad. Muusika on kohati tantsuliselt pulseeriva rütmiga, kohati filmilik ja tume, hiilides muistsete Vormsi talharpamängijate kambrites. Kõlab traditsiooniga immutatud omaloomingut, viiteid pungiklassikale ja õpetliku sisuga romantilist neozombiepostfolki. Tänavu esindab Puuluup ja 5MIINUST Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel.
Eksperimentaalmuusikud ise sõnavad oma loomingu kohta nõnda: “Meie peamine sõnum rahvamuusika kontekstis on see, et vaadake, hiiu kandlega saab teha igasuguseid asju, õppige pilli ning tehke ka. See on see, milles meist võiks rahvamuusikale kasu olla.”