Sõru jazz

15.-18. juuni 2023

Hiiumaal Sõru ja Orjaku sadamas.

Raul Vaigla juubeldab koos sõpradega!

Reedel, 17. juunil kell 22.00 Sõru paadikuuris

Eesti basskitarriguru Raul Vaigla tähistab tänavu suvel oma 60ndat juubelit ning ühtlasi täitub 40 aastat muusikuna tegutsemisest. Ja selge see, et muusiku jaoks parim pidu on ikka laval, koos muusikaga ja muusikutega, kellega on koos hea olla! 

Sõru kontserdil tuleb esitusele originaallooming, mis on ühtlasi kokkuvõte Raul Vaigla sooloplaatidelt “Soul Of Bass”, “Heights” ja “A Better Place”. Temaga koos jagavad lava sõpradest muusikud –  Meelis Vind klarnetil, Petteri Hasa trummidel, Madis Muul klahvpillidel, ent nagu juubelil ikka, on oodata ka üllatuskülalisi! 

Bassisti enda sõnul võib ta palade loomisel inspiratsiooni ammutada nii bassirifist, kui ka mõnest teemajupist, mida saab hakata arendama harmooniliselt ja vormiliselt. Niisamuti innustavad teda lähedased inimesed, teised muusikud ja nende muusika. Rikkalike kogemustega muusik on veendunud, et enim on mõjutanud teda ikkagi muusikud-eeskujud, kellega ta on koos kasvanud – John Paul Jones, Chris Squier, Stanley Clarke, Jaco Pastorius. Niisamuti suurepärased fretless-bassimängijad, nagu Alain Caron, Pino Palladino, Tony Franklin. Stiililiselt paelub Vaiglat ikka jazz, rock, blues, fusion. Muusika, mis tekitab tema jaoks just selle õige emotsiooni, loova meeleolu. 

Saagem osa Raul Vaigla juubelipeost, energeetiliselt laetud muusika saatel!

Koosseis:

Meelis Vind – klarnet

Petteri Hasa – trummid

Madis Muul – klahvpillid

Raul Vaigla – bassid

Koosseis:

Meelis Vind – klarnet

Petteri Hasa – trummid

Madis Muul – klahvpillid

Raul Vaigla – bassid