Sõru jazz

16.-19. juuni 2022

Hiiumaal Sõru sadamas

Reigo Ahvena trummikool toob kohale Aafrika küla 

Pühapäeval, 5. septembril kell 12.00 Sõru sadama paadikuuris

Trummar Reigo Ahvena energia on nakatav, tema visoonid võivad olla utoopilised, aga ta suudab panna publiku uskuma nende võimalikkusesse! Unistada tuleb suurelt! 

Võiks ju arvata, et aafrika rütmid on tasasele eestlasele raskesti omandatavad ja kultuurilises mõttes kauged, aga hea tahtmise juures saab ühendata pealtnäha ühendamatut – minnes tagasi regilaulu juurde, ei olegi me ehk aafriklaste töölauludele mõeldes üksteisest nii kaugel! Igal juhul on Eestimaa suvi, kliima ja inimeste avatuse poolest sobivaim aeg järele proovida, kuidas kuumalt maalt pärit rütmid meie olemisse passiks ja Reigo Ahvenast sobivamat vahendajat oleks raske leida.

“Aafrika küla kõla on usk, et rütmid on vaieldamatu inimeseks olemise ja tema kujunemise osa. Keegi ei pea arvama, et ta ei saa kuuluda suurde ja mõnusasse muusikalisse perre. Väikesed ja suured saavad ennast tunda võrdsena, saades inspiratsiooni ja head energiat teineteiselt, õppides nii Aafrika muusika olemuse kui enda kohta mängides päris-päris Aafrika pillidega kordumatut muusikat, mis ühendab, tiivustab ja teeb õnnelikuks”, ütleb trummar ise.