Tuletorni kontsert

23. juulil 2022

Rannapungerja

Rita Ray meeldejääv hingeväljendus

Laupäeval, 24. juulil kell 20.45 Rannapungerjal

Sinisilmset souli ja R&B’d viljelev Rita Ray on väikelinnast Põlvast pärit lauljatar, kes on tuntud oma võimsa ja liigutava hääle poolest. Ta esinemised ning stuudiosalvestused kannavad endas haruldast ausust. 2019. aasta lõpus avaldas Rita Ray debüütalbumi “Old Love Will Rust”ning oli 2020. aastal Eestis üks enim müüdud albumeid.

Album teenis positiivset vastukaja kohalikus ning rahvusvahelises meedias, muuhulgas teenis arvustusi Suurbritannias, USAs ja Saksamaal, ning jõudis Craig Charles’i BBC 6 raadio Funk and Soul Show playlist’i.

Tuletorni kontserdil esitab Rita Ray laule nii eelmiselt kui ka uuelt, sügisel ilmuvalt albumilt, tema sõnul saab seekord enam kuulda kitarrikeskeskset kõla. Laulud on ikka armastuse otsingutest, selle leidmisest ja kaotamisest, lauljatari lemmikuteks on 60ndate soul, nii oma kõlapildi kui heas mõttes lihtsakoeliste unistustega.

“Suurimat rõõmu valmistab see hetk, mil astun lavale ja siis ei loe enam miski. Live’ide andmine on minu jaoks justkui kingitus. Selle käigus avastan nii ennast kui ka teisi muusikuid”, on eestlannast soulitar ise öelnud.

Koosseis

Rita Ray – vokaal

Kristen Kütner – kitarr

Ott Adamson – trummid

Artis Boriss – klahvpill

Jasper Alamaa – basskitarr

Koosseis

Rita Ray – vokaal

Kristen Kütner – kitarr

Ott Adamson – trummid

Artis Boriss – klahvpill

Jasper Alamaa – basskitarr