Sõru jazz

16.-19. juuni 2022

Hiiumaal Sõru sadamas

Sooäär-Yaralyan-Ounaskari õhuline meloodilisus

Reedel, 3. septembril kell 20.00 Sõru sadama paadikuuris

Eesti kitarrist Jaak Sooäär, armeenia-eesti bassist Ara Yaralyan ja soome trummar Markku Ounaskari moodustasid trio 2016. aasta kevadel ning koos on esinetud Saksamaal, Itaalias, Šveitsis, Eestis ja Soomes.

Jaak Sooäär kuulub Baltikumi aktiivseimate jazzmuusikute hulka, kelle koostööpartneriteks teiste hulgas Ray Anderson, Han Bennink, Will Calhoun, Aleksei Kruglov, Anders Jormin, Dave Liebman ja Vladimir Tarasov. Bassist Ara Yaralyani teatakse väljaspool Eestit Kari Ikonen Triost, teiste seas on ta koostööd teinud ka Ingrid Jenseni, Vardan Ovsepiani ja Verneri Pohjolaga. Rahvusvaheliselt tuntuim trio liige, trummar Markku Ounaskari, on koostööd teinud selliste jazzimaailma suurnimedega nagu Arve Henriksen, Anders Jormin, Nils Petter Molvaer, Trygve Seim, Markus Stockhausen, Tore Brunborg, Mats Eilertsen and Lena Willemark ning on musitseerinud korduvalt prestiižeima plaadifirma ECM-i albumitel.

Trio põhjamaise värvinguga muusika keskmes on meloodia. Kavas on ka eksootilisi armeenia viise ja improvisatsioone Johann Sebastian Bachi teemadel. Trio esimese albumi „A Shooting Star“ andis 2018. aasta sügisel välja tuntud saksa plaadifirma O-Tone Music, plaadi arvustused on olnud väga soosivad nii Saksamaal kui Eestis.

Trio esitleb Sõru Jazzi kontserdil oma viimast albumit „Goodbye July“, mis ilmus 2020. aasta sügisel. Albumi helikangas on taas kesksel kohal õhuline meloodilisus. „See on komponeeritud just antud koosseisu silmas pidades ning teatud mõttes võib seda kutsuda klaveritrioks ilma klaverita, kus kitarr täidab klaverilaadset laia ulatusega orkestri rolli. Trio Ara ja Markkuga moodustus pikaajalise ja loogilise protsessi tagajärjel. Me kõik olime üksteisega eri kombinatsioonides mänginud ning juba mõnda aega oli õhus, et peaksime kolmekesi koos midagi ette võtma. Enne esimest kontserti Helsingis oli vaid üks lühike proov ja pärast seda oli juba selge, et sellest saab üks tore ansambel. Ara ja Markkuga on väga lihtne koos mängida, sest mõlemad on väga head kuulajad ning reageerivad hetkega muusikas toimuvale. Mõlemad on eredad isiksused, kellega koos on inspiratsioon kerge tekkima.” kirjeldab Jaak Sooäär oma kaaslasi.

Koosseis

Jaak Sooäär – kitarr

Ara Yaralyan – kontrabass

Markku Ounaskari – trummid

Koosseis

Jaak Sooäär – kitarr

Ara Yaralyan – kontrabass

Markku Ounaskari – trummid