Sõru jazz

16.-19. juuni 2022

Hiiumaal Sõru sadamas

Susanna Aleksandra - sireeni kutse Sõru sadama paadikuuris

 Pühapäeval, 5. septembril kell 14.00 Sõru sadama paadikuuris

Alati glamuurne jazzlauljatar Susanna Aleksandra on eesti kuulajale tõestanud, et traditsioonid on ajatud ning et vanakooli jazzis on endiselt särinat nii muusikute kui vastuvõtjate jaoks. Olgu siis särtsuva bigbändi või energiast pakatavate rütmimuusikute väiksema koosseisu ees esinedes.

Sõru Jazzi kontserdil esitleb ta oma teist albumit “The Siren”. Juba 2015. aastal albumiga „Miracles” debüteerinud Susanna on pop-jazzile jätkuvalt truu. Elanud aastaid ning õppinud jazzlaulu Helsingis, on ka tema saatjateks soome muusikud.

Soome plaadifirma Eclipse Music rüpes ilmuv „The Siren” on eelmisest kauamängivast veelgi teadlikuma taotluse, teostuse ja veendumusega vormunud tervik. Soome pianisti Joonas Haavistoga koostöös valminud album sisaldab nii Haavisto kui Veldi kirjutatud laule, sekka mõni uues kuues jazzstandard ning üks värskes võtmes soome rahvaviis.

Maian Kärmas kirjutab uuest albumist:

“Tekstides armutakse ja hõljutakse pakatava tunde pinnal, siis võõrdutakse ja vaadatakse silma üksildusele. Küsitakse ka, milleks on meist keegi üldse ellu kutsutud ja milline on igaühe tõeline tee. Vokalisti ja keskse jutustajana valib Susanna Aleksandra tooni millimeetri täpsusega, ikka selleks, et luua sünergia ja tasakaal muusika ning sõnumi vahel. Seda kõike talle nii omase väljapeetuse ja elegantsiga, kus siseilma kriimudel ei lubata ilmtingimata võimust võtta ning viimistletusest saabki üks värske albumi märksõnadest.“

Kuidas see elegants ning viimistletus elavas esituses kõlavad, seda saab kuulda juba Sõru Jazzil, Sõru sadama paadikuuris. Üdini positiivse energiaga Susanna Aleksandra on oma muusika kohta öelnud: “Suurim eesmärk on toimida kanalina ja anda edasi muusika sõnumit. Ideaal on see, kui kuulaja tunneb, et maailmas on kõik võimalik. Minus tekitab hea muusika küll sellise tunde, et kõik head asjad on võimalikud.”

Koosseis

Susanna Aleksandra – vokaal

Joonas Haavisto – klaver, süntesaatorid

Joonas Tuuri – kontrabass

Jaska Lukkarinen – trummid

Koosseis

Susanna Aleksandra – vokaal

Joonas Haavisto – klaver, süntesaatorid

Joonas Tuuri – kontrabass

Jaska Lukkarinen – trummid