Sõru jazz

15.-18. juuni 2023

Hiiumaal Sõru ja Orjaku sadamas.

Raivo Tafenau, Meelis Vindi ja Ricardo Padilla tundeküllane rütmirägastik

Laupäeval, 17.juunil kell 17.30

Peale suurepärase heliplaadi “Two Minds & Two Lines” ilmumist on duo Tafenau ja Vind pidanud justkui ühe hetkelise ja mõttelise pausi.
Paus võib olla vägagi hea, ikka selleks, et koguda värskust ning uue hoo ja kavaga taas lavale tulla. Duost on kirjutatud nõnda: “Eesti jazzmuusikute eliiti kuuluva saksofonist Raivo Tafenau ja klarnetist Meelis Vindi looming ühendab kaht erinevat muusikalist mõttelaadi, mille tulemusel tekivad nii abstraktsed kui ka loomutruud helimaastikud.” Seekordsel festivalil lisandub nendega suurepärane muusik ja ladina-muusika spetsialist Ricardo Padilla, kes on Eesti jazzipublikule juba tuntud löökpillimängija. Ansamblilt võib oodata imelist rütmirägastikku, lüürilisi meloodiaid ning ettearvamatuid improvisatsioonilisi pahvakaid. Padilla rütmipillide arsenal on muljetavaldav ning inspireeriv. Kui siia lisada Meelis Vindi erinevad klarnetid ning Raivo Tafenau saksofonid ning moodsate aegade kohaselt ka parajas doosis elektroonikat, siis tõotab sellest tulla üsna vaba, kuid samas kontrollitud muusikaline kaos, mille muusikud lubavad kenasti toonikasse ära lahendada.

Meie üks karismaatilisemaid saksofoniste Raivo Tafenau on Tšiili päritolu Ricardo Padilla’ga koos musitseerinud alates 2003. aastast, andnud sadu kontserte koos Sergio Bastosega, niisamuti on nii Tafenau kui Vind jaganud lava koos Padillaga Estonian Dream Big Bandi erinevates projektides. 

Fotod: Rene Jakobson ja Siiri Padar

Raivo Tafenau – tenorsaksofon

Meelis Vind – bassklarnet

Ricardo Padilla –  erinevad löökpillid

Raivo Tafenau – tenorsaksofon

Meelis Vind – bassklarnet

Ricardo Padilla –  erinevad löökpillid