Sõru jazz

15.-18. juuni 2023

Hiiumaal Sõru ja Orjaku sadamas.

Titoks - Eesti mustlasjazzi lipulaev

Neljapäeval, 15. juunil kell 21.30

Virtuoosne, särav, atraktiivne, tehniline, samas kõrvale mahe Titoks’i mustlasjazz on miski, mis ei saa külmaks jätta ühtki kuulajat. Kollektiivi muusika viib kuulaja ajamasinas rännakule, kus avastatakse unustatud nostalgilisi meloodiaid, energiast pakatavaid swing’i rütme ja suitsuse salongimuusika sumedat atmosfääri.

Titoks on tegutsenud triona alates 2016. aastast ning selle aja jooksul on nad mänginud enam kui 106-l erineval laval ja enam kui üheteistkümnes erinevas riigis. 2018. aastal salvestasid nad oma debüütalbumi “When Day is Done”. Alates 2020. aastast on nad tegutsenud kvartetina, eesmärgiga nautida ise ja pakkuda publikule mustlasjazzi traditsioonilist kõla. 2022. aasta oktoobris ilmus kvarteti teine, omanimeline album “Titoks”, mis on saanud hulgaliselt sooja vastukaja.

Kristjan Rudanovski on omandanud magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klassikalise viiuli interpretatsiooni erialal, ta on vaieldamatu virtuoos ja ansambli loominguline eestvedaja.

Jaanis Kill on 2019. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lõpetanud kitarrist ning 2018. aastal Tiit Pauluse nimelise noore kitarrimängija pälvinud preemia laureaat, kes ansamblis kannab hoolt tuliste soolode ja erakordse saate eest.

Ainar Toit on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lõpetanud kitarrimängija. Kõige värskema liikmena vastutab ta peamiselt La Pompe saatefaktuuri täpsuse ja autentsuse eest.

Robert Nõmmann on õppinud nii EMTA-s kui Göteborgis, maailmakuulsa kontrabassisti Anders Jormini käe all. Roberti õlul on bändi vundament nii nagu ka šarmantsed bassisoolod. Sõru Jazzil mängitakse nii omaloomingut, kui ka gypsy-jazz’i tuntud palasid, sekka on ansambel lubanud tuua kavasse ka publikule meeldivaid “žanriväliseid” noppeid.

Tule kuula tulist ja samas rafineeritud muusikat, noorte meeste särasilmses esituses!

Foto: Sohvi Viik

Kristjan Rudanovski – viiul

Jaanis Kill – kitarr

Ainar Toit – kitarr

Robert Nõmmann – kontrabass

Kristjan Rudanovski – viiul

Jaanis Kill – kitarr

Ainar Toit – kitarr

Robert Nõmmann – kontrabass