Sõru jazz

16.-19. juuni 2022

Hiiumaal Sõru sadamas

Tobias Tammearu Trio laseb end muusikal juhtida

Pühapäeval, 5. septembril kell 13.00 Sõru sadama paadikuuris

Tobias Tammearu Trio sündis tänu 2019. aasta rahvusvahelisele muusikapäevale, kui Tobiasele tehti pakkumine olla osa muusikapäeva programmist. Oli vaja piisavalt mobiilset kooslust, mis jõuaks nelja tunniga kolmes kohas esineda. Tekkis võimalus täita üks tema unistusi, mille toetajateks said Robert Rebane bassil ja Martin Petermann trummidel. Uue muusika loomisel ja kokku mängimisel tekkis palju uusi perspektiive ja küsimusi, mistõttu ei jäänud see trio pelgalt projektiks. Tobias Tammearu Trio eesmärk on oma muusikaga kaotada stereotüüpsed rollid muusikalises koosluses, luues absoluutse võrdsuse, ühtse hingamise ja pannes end ebatavalistesse olukordadesse saksofonisti, bassisti või trummarina. Nende muusikas leidub õhku ja ilu, teisel hetkel aga mässu ja segadust. Kuid läbivaks jooneks võib pidada reeglit – ära eelda, lase muusikal end juhtida! 

Tobias Tammearu on noorema põlvkonna silmapaistev saksofonist, keda on kujundanud õpingud nii Heino Elleri nim. Tartu Muusikakoolis, Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis kui ka Amsterdami Konservatooriumis. Praegusel hetkel on käsil õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Tobias on tegev koosseisudes nagu New Wind Jazz Orchestra, Ramuel Tafenau “Gather Around”, Johannes Laas 5tet, Pillikud. Eriliselt väärib märkimist osalemine koosluses Jake Victor Twisted Heads (USA/BEL/SPA/EST), kellega pälvis 2018. aastal muusikaväljaande Downbeat’i auhinna.  

Kasvades üles näitlejate perekonnas on Tobiase jaoks muusikas alati kesksel kohal pigem inimesed kui muusikaline materjal. Sestap sai retkele kaasa kutsutud Robert Rebane, kellega õppis koos Amsterdamis ja Martin Petermann, kes on kanda kinnitanud pigem teistes žanrites kui jazzis kuid annab täiesti unikaalse varjundi koosmängule. 

2020. aastal andis ansambel välja debüütalbumi “Bivium”, mis on pälvinud palju positiivset vastukaja kuulajatelt ja kriitikutelt, niisamuti valiti see Raadio Tallinna 2020. aasta novembrikuu plaadiks.  

Noored mehed on ise muigega nimetanud oma live-esinemistel tekkivat energiat “bipolaarseks jazziks”, kus isiksused ja nende meeleolud määravad muusika suuna. Bassist Robert Rebane lisab, et nende muusikat võib iseloomustada kui põhjamaiste mõjutustega, vabameelset ja meloodilist jazzi.  

Koosseis

Tobias Tammearu – saksofon

Robert Rebane – bass

Martin Petermann – trummid

Koosseis

Tobias Tammearu – saksofon

Robert Rebane – bass

Martin Petermann – trummid