Sõru jazz

15.-18. juuni 2023

Hiiumaal Sõru ja Orjaku sadamas.

Tõnu Naissoo Electric Q erinevad suunad

Laupäeval, 18. juunil kell 17.00 Sõru paadikuuris

2021.a. suvel ilmus Tõnu Naissoo Electric Trio album “Different Directions”, millel kõlavad kompositsioonid on hingelt noore jazzpianisti originaallooming. Nagu pealkiri viitab, võime siit leida erinevaid suundi – nii mainstream jazzi, electric jazzi kui ka free jazzi. Kuigi ansambli kõlapildis domineerib elektriklaver, on oluline roll kanda ka basskitarril – fantastiline Mihkel Mälgand oma erinevatel basskitarridel annab sügavaid toone selles kulgemises. Trummidel on Ahto Abner, kes kasutab mõnes palas ka live-elektroonikat. 

Huvi sünteetiliste helide vastu on vanameister Naissoo tundnud juba ammu, enamasti on need ideed kasutust leidnud tema loodud teatri- ja filmimuusikas. Tõnu Naissoo Electric Trios on aidanud “elektrit” lisada muhedad analoogsüntesaatorid, nagu Moog ja Prophet. Sellele vaatamata ei ole muusika ise elektrooniline, elektrilisi instrumente on kasutatud pigem kõlavärvina. 

Sõru Jazzil on triost saanud kvartett, ehk Q – trio “neljandaks käeks” on saksofonist Danel Aljo, kes aitab oma mänguga esile tuua kompositsioonide meloodilist liini, ühtlasi lisades kooslusele jazzi ajatut ning akustilist kõla. Kontserdi kava põhinebki albumi “Different Directions” materjalil. 

Koosseis:

Tõnu Naissoo – klahvpillid

Mihkel Mälgand – basskitarr

Ahto Abner – trummid

Danel Aljo – saksofon 

Koosseis:

Tõnu Naissoo – klahvpillid

Mihkel Mälgand – basskitarr

Ahto Abner – trummid

Danel Aljo – saksofon