Tuletorni kontsert

23. juulil 2022

Rannapungerja

Mis värvi on armastus? Marianne Leibur, Marten Kuningas & “The Swingin’ Sisters” - galakontsert Uno Loobi auks

Laupäeval, 24. juulil kell 17.30 Rannapungerjal

Galakontsert “Mis värvi on armastus” on noorte artistide muusikaline kummardus Uno Loobile ning tema hindamatule panusele Eesti levimuusikasse. Marianne Leiburi, Marten Kuninga ja vokaalansambel The Swingin’ Sisters esituses saab kuulda Uno Loobi poolt lauldud aegumatuid ning armastatuid laule. Neid saadab saateansambel, mitmekülgse jazzmuusiku ja hea Uno Loobi sõbra, Siim Aimla juhatusel. Esitusele tulevad tuntud palad nagu “Kamina ees”, “Mis värvi on armastus”, “Lõke preerias”, “Märtsis algas mai”, “Õnnele vastu”, “Tänav kus sa elad” – laule nii Loobi soolorepertuaarist, kui ka laule, mis kuulusid 1960ndatel populaarsust kogunud Eesti Raadio Meeskvarteti kavasse, mille koosseisus ka Loop ise laulis. 

Marianne Leibur ja Marten Kuningas on mõlemad uue põlvkonna tähelepanu väärinud lauljad, keda muusika on saatnud juba lapsepõlvest peale. Marianne vanaisa Kalju Terasmaa kuulus koos Uno Loobiga ka Eesti Raadio Meeskvartetti.

Naistrio “The Swingin’ Sisters”, koosseisus Maris Aljaste, Vivi Maar ja Viveli Maar esitavadki kontserdil meeskvarteti repertuaari kuulunud palasid. 2018. aasta suvel külastas “The Swingin Sisters’i” koosseis legendaarset Uno Loopi tema omas ning õdusas kodus Laulasmaal. Laulja ning kontserdi kunstiline juht Maris Aljaste lausub: “Meie unistuseks naistrioga oli laulda autorile nii tema enda kirjutatud laule kui ka laule, mida tema esmaesitajana Eesti Raadio Meeskvarteti koosseisus 1960-1964 laulnud oli. Uno silmadest peegeldus palju – rõõmu, nostalgiat, tänu.” Just Uno Loop on mees, kes elustas ning väärtustas svingi ning tõi Eestisse Brasiiliast pärit bossa nova – hõngu.

Et galakontserdile lisaväärtust pakkuda, on esinejatele kirjutanud värsked arranžeeringud helilooja ja arranžeerija Siim Aimla ning hetke üks võimekamatest jazzmuusikutest, Janno Trump.

Nooruslik sära taaselustab Uno Loobi pärandi ning ühtlasi toob Tuletorni Kontserdile mõnusat ja südamlikku nostalgiat.

Koosseis

Marianne Leibur – vokaal

Marten Kuningas – vokaal

The Swingin’ Sisters – vokaalid

Siim Aimla – saksofon

Allan Järve – trompet

Kusti Lemba – kitarr

Joel Remmel – klahvpillid

Janno Trump – bass

Ahto Abner – trummid

Koosseis

Marianne Leibur – vokaal

Marten Kuningas – vokaal

The Swingin’ Sisters – vokaalid

Siim Aimla – saksofon

Allan Järve – trompet

Kusti Lemba – kitarr

Joel Remmel – klahvpillid

Janno Trump – bass

Ahto Abner – trummid