Tuletorni kontsert

23. juulil 2022

Rannapungerja

Ewert & The Two Dragons’i vaibumatu edulugu

Laupäeval, 24. juulil kell 22.30 Rannapungerjal

Ewert and The Two Dragons on bänd, kes on avaldanud neli stuudioalbumit: The Hills Behind The Hills (2009), Good Man Down (2011), Circles (2015) ning Hands Around the Moon (2018). Albumid on Eestis kokku müünud üle 20 000 koopia, mis teeb bändist viimase kümnendi ühe edukaima kodumaise artisti. Draakonid alustasid Good Man Down albumi tuules julget välisturgudele liikumist, mis inspireeris ka teisi bände mitte ainult Eestis, vaid ka meie naaberriikides, näiteks Lätis. Nad on andnud sadu kontserte väljaspool Eestit, sealhulgas viibinud oma tuuride raames ainuüksi USA-s pea pool aastat. Nende muusikat on kasutatud nii reklaamides kui ka teleseriaalides ja filmides. Bändi viimane aktiivne periood lõppes 2016. a kevadel eduka kontserdiga Saku Suurhallis.

23. novembril 2018 andis ansambel välja enda neljanda stuudioalbumi, mille puhul tehti koostööd produtsendi Sander Mölderiga. Kui album “Circles” salvestati mainekas stuudios USAs, siis uus plaat sai salvestatud erinevates paikades Tallinnas – bänd peab seda justkui juurte juurde tagasi tulekuks – kuigi muusikaline suund on mingil määral muutunud ja värske kuue saanud, siis salvestusprotsess meenutas bändiliikmetele pigem kahe esimese albumi salvestamist – oma kodus ja tuttavates paikades.

2019. aasta alguses esitleti uut albumit Eestis ning ka naaberriikides. 2021. aastal tähistab bänd kümne aasta möödumist albumist “Good Man Down” ning annab välja esimese live-plaadi, mis sai salvestatud Saku Suurhalli kontserdil.

Koosseis

Ewert Sundja – vokaal, klahvpillid

Erki Pärnoja – kitarrid

Ivo Etti – bass

Kristjan Kallas – trummid

Koosseis

Ewert Sundja – vokaal, klahvpillid

Erki Pärnoja – kitarrid

Ivo Etti – bass

Kristjan Kallas – trummid