Sõru jazz

15.-18. juuni 2023

Hiiumaal Sõru ja Orjaku sadamas.

Sõru jazz pakub erinevaid elamusi!

Festival Sõru jazz pakub juba 16. korda lisaks vaimustavale muusikale õdusat õhkkonda ning looduslikku elamust Sõru sadama paadikuuris ja suviselt mõnusas melus selle ümber. Lisaks toimuvad kontserdid neljapäeval ka Orjaku sadamas ja pühapäeval Emmaste kirikus.

Muusikahuvilistele on pakkumisi laias laastus – naudingu saab nii tõsise jazzi austaja kui ka pop-soul-funk rütmide ihaleja. Niisamuti on Sõrule oodatud ka rockilembene publik. Kostub nii traditsioonilist kui ka moodsamat muusikat. Meeleolusid nii põhjamaisest kui lõunamaisest. Ja muidugi – läänest! Saab mõtiskleda meditatiivsema muusikaga või vihtuda tantsu öötundidel.

Varasemad ärkajad ja sportlikumad hinged võivad laupäeval liituda loodusmatkajatega RMK-matkal. Pisemate kuulajatega saab aga tulla kuulama Laulumarjade kontserti. Seekordsed õhtujuhid on säravad Draamateatri näitlejad Ülle Kaljuste ja Harriet Toompere. Festivali lõpetab pühalikult pühapäeva hommikul Emmaste kirikus võrratu vokaalansambel Estonian Voices. Lahedamat-mahedamat Eesti muusika festivali sa siinmail ei leia!