Sõru jazz

15.-18. juuni 2023

Hiiumaal Sõru ja Orjaku sadamas.

Janno Trump Clarity Ensemble - klaarid kõlad

Laupäeval, 18. juunil kell 21.30 Sõru paadikuuris

Bassist Janno Trump on viimaste aastate üks tegusamaid muusikuid ning helgemaid päid Eesti jazzimaastikul. Tema esimene suurejooneline ansambel – JT Conception – vaimustas tõsimeelset gruuvmuusikasõpra ning see võeti vastu tulise poolehoiuga. Rütm ja bluus voolab selle mehe luus! Niisamuti on Trumbi trumbiks olnud rikkalikud, stiilsed orkestriseaded. 

Janno Trump Clarity Ensemble on Janno Trumpi värskeim muusikaline projekt, milles kohtuvad karge põhjamaise helikeelega klaveritrio ning õrna ja kammerliku kõlaga keelpillikvartett. Autor proovibki oma uuemas loomingus leida ühisosa improvisatsioonilise ja klassikalise muusika vahel. Clarity Ensemble, nagu nimigi ütleb, toob autori mõtted publikuni selgelt ja vahetult, võimalikult akustilisel ja naturaalsel moel. Keelpillide rafineeritud kõlas kostab ajatust ning sügavamat mõtlust!

Uus loominguline periood on inspireeritud põhjamaise elu kargusest, selle ilust ja Eesti loodusest. Kuna kogu kontsertkava komponeeris Janno Hollandis elades, peegeldub selles eemaltvaatav pilk kodumaale ja oma juurtele. Ka uus album “Up North” on Sõru Jazziks valminud ning kompositsioonid kuulajaile avastatavad nii kontserdil elavas esituses kui hiljem plaadilt järelnautimiseks.

Janno Trump Clarity Ensemble koondab endas plejaadi parimaid kodumaiseid noori muusikuid, olgem kursis Eesti eredaima jazzi oleviku ja tulevikuga!

Koosseis:

Janno Trump – basskitarr

Joel-Rasmus Remmel – klaver

Ramuel Tafenau – trummid

Egert Leinsaar – viiul

Mari-Katrina Suss – viiul

Ann Mäekivi – vioola

Andreas Lend – tšello

Koosseis:

Janno Trump – basskitarr

Joel-Rasmus Remmel – klaver

Ramuel Tafenau – trummid

Egert Leinsaar – viiul

Mari-Katrina Suss – viiul

Ann Mäekivi – vioola

Andreas Lend – tšello