Sõru jazz

15.-18. juuni 2023

Hiiumaal Sõru ja Orjaku sadamas.

Lexsoul Dancemachine kütab keha ja meeled kuumaks!

Laupäeval, 17.juunil kell 23.00

Lexsoul Dancemachine on kuueliikmeline energiast pakatav soul-funk bänd, mis tantsutab publikut oma hingestatud gruuvidega alates 2013. aastast. Ansambli muusikas kohtuvad emotsioonid, mis sikutavad inspiratsiooni toorest ja tolmusest 70-ndate funkist ning teisalt ka meloodilisest 60-ndate soulist. Lexsoul Dancemachine avaldas oma debüütalbumi “Deus Lex Machina” aastal 2015, millele järgnes “Sunny Holiday In Lexico” aastal 2017. Oma tegevuse jooksul on bänd tuuritanud mööda Euroopat, kaasa arvatud esinemised festivalidel nagu Positivus, Pori Jazz ja Imagina Funk Hispaanias. 2020. aasta maikuus ilmus Lexsoul’i värskeim stuudioalbum “Lexplosion II”, mis on leidnud toetust nii kohalikus kui rahvusvahelises skeenes. Muuhulgas teenis album bändile erisaate Craig Charles’i Funk and Soul Shows BBC 6 raadios, ning jõudis legendaarse raadiohääle personaalses aasta albumite edetabelis 5. kohale. 2021. aastal pälvis kollektiiv Eesti Muusikaauhindadel Aasta Ansambli tiitli. 2022. aasta suvel andis bänd välja EP “Lex on the beach”. 

Ansambli solist Robert Linna räägib viljelevast muusikast nõnda: “Mind on soul-funk muusika väga varasest lapsepõlvest juba paelunud. See rütm, sound ja suhtumine on mu veregrupiga harmoonias. Selles muusikas on minu jaoks konkreetne teraapiline efekt – see on see blues seal sees, mis kõik negatiivse jõuliseks muusikaliseks emotsiooniks keerab. Kui lisada sinna juurde funkmuusika lahe, vitaalne energia siis on see kõik kokku korralik puhastustuli, purgatoorium. Meie muusika sõnum kuulajaile ongi see enda välja elamise moment ja positiivse energia leidmine. Nutame, naerame, tantsime ja pidutseme!”

Lexsoul Dancemachine paneb Sõru jazzil letti oma parimad lood. Vulkaanilise energiaga viime kuulajad oma lauludega nii neoonvalgustes ööklubidesse kui ka jahiga troopilisele saarele puhkama. Tantsida ja kaasa elada saab kogu raha eest, soovitame vahetusriided kaasa võtta!

Home page

Spotify

Robert Linna- vokaal

Jürgen Kütner – kitarr

Martin Laksberg – basskitarr

Joonas Mattias Sarapuu – klahvpillid, vokaal

Caspar Salo – trummid

Kristen Kütner – kitarr, klahvpillid

 

Robert Linna- vokaal

Jürgen Kütner – kitarr

Martin Laksberg – basskitarr

Joonas Mattias Sarapuu – klahvpillid, vokaal

Caspar Salo – trummid

Kristen Kütner – kitarr, klahvpillid