Sõru jazz

15.-18. juuni 2023

Hiiumaal Sõru ja Orjaku sadamas.

Jason Hunteri kummardus Louis Armstrongile

Laupäeval, 18. juunil kell 23.00 Sõru paadikuuris

Jason Hunter on Los Angeles’ist pärit trompetist, aranžeerija ja helilooja, kes elab ja tegutseb juba kümmekond aastat Eestis. Pärast muusikaõpinguid Fullertoni ja Berklee muusikakolledžis, kus õpetajateks parimad eeskujud – Mark Whitfield, Ralph Peterson, Tiger Okoshi – on Hunter esinenud erinevates projektides nii interpreedi kui ka bändijuhina.

Eestis on trompetist tuntuks saanud andeka lauljanna Sofia Rubina kaaslasena nii elus kui laval. Nüüdseks on ta jõudsalt meie jazzmuusikasse sisse elanud, leidnud kontakte ning viljeleb ka oma projekte, kus kaasatud parimad muusikud nii Eestist kui mujaltki. Üheks säravamateks neist projektidest on kindlasti kava maailma jazzilegendi Louis Armstrongi pärandist. Armstrongi eriline maneer ning trompeti kõla võlusid Hunterit juba varajases nooruses ning ka keskkoolibändis mängis noor trompetist innuga just Armstrongi palu. Ta süvenes selle unikaalse jazzihiiglase pärandisse läbi salvestiste, videode, raamatute ning mõistis Armstrongi tohutut mõju kogu jazzmuusikale. See on pärand, mida ei ole võimalik üle hinnata.

“Louis Armstrong õpetas mulle, kuidas svingida, mängida sügava tunde ja veendumusega bluusi ja mis kõige tähtsam – Louis õpetas mind elule naeratama!” viitab Hunter oma eeskuju energiast pakatale lavaolemusele ning päikeselisele isiksusele. “Mul on au tähistada Louis Armstrongi pärandit läbi sama muusika, mida tema jagas kogu maailmale,” sõnab Hunter uhkelt.

Ja tähistab ta seda koos suurepäraste muusikutega, pakkudes stiilipuhast kogemust, milles jazzi algusaegade – New Orleans’i  dixieland’i hõngu ning mis teeb alati tuju heaks. Esitusele tulevad instrumentaalteoste kõrval loomulikult ka kuulsaimad lauluhitid – “What A Wonderful World”, “Hello Dolly”, “Mac the Knife”, “Dream A Little Dream” jt. 

Erikülalistena astuvad üles särav jazzilauljatar-laulukirjutaja Susanna Aleksandra ning näitleja Jan Uuspõld. 

Koosseis:

Susanna Aleksandra – vokaal

Jan Uuspõld – vokaal

Jason Hunter – trompet

Siim Aimla – klarnet

Sten Valdmaa – tromboon

Ülo Mälgand – klahvpillid

Peedu Kass – kontrabass

Petteri Hasa – trummid 

 

Koosseis:

Susanna Aleksandra – vokaal

Jan Uuspõld – vokaal

Jason Hunter – trompet

Siim Aimla – klarnet

Sten Valdmaa – tromboon

Ülo Mälgand – klahvpillid

Peedu Kass – kontrabass

Petteri Hasa – trummid