Sõru jazz

15.-18. juuni 2023

Hiiumaal Sõru ja Orjaku sadamas.

Marvi Vallaste kvintett teeb kummarduse Natalie ja Nat King Cole’ile

Laupäeval, 17.juunil kell 18.30

Saaremaalt pärit lauljatar Marvi Vallaste, kes on siiani tuntust kogunud peamiselt poplauljate taustajõuna (millest suurim ülesastumine oli kindlasti koos Ott Leplandiga 2012. aasta Eurovisioonil), astus eelmise aasta lõpus Jõulujazzi-lavale soololauljana, tribüütkavaga Natalie ja Nat King Cole loomingust. See kogemus “vabamast laulmisest” muutis ta enda sõnul temas palju ning ta sooviks sel teel jätkata.

Marvi Vallaste on õppinud viiulit Kuressaare Muusikakoolis ning Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis pop-jazz laulu Kare Kauksi ja Mare Väljataga juhendamisel. Ta on teinud koostööd Estonian Dream Big Bandi, Eesti Kaitseväe orkestri, Politsei- ja Piirivalve bigbändi ja orkestriga ning salvestanud mitmeid singleid eriprojektides. Ka teatrilaval on Marvil olnud võimalus end teostada peaosades – Vanemuise teatri  lastemuusikalis “Nukitsamees” ja Alexelas etendunud “Kaunitar ja Koletis”. Samuti on aastaid esinetud tantsu-ja showagentuuriga DanceFactory. Marvi jagab lava ka koos Rolf Roosalu ja Lauri Pihlapiga ansamblis Legend. 

Kohe algusest peale teadis Marvi, et tahab Natalie ja Nat King Cole’i projektiga teha koostööd pianist Rain Rämmaliga ja sisetunne kandis vilja. Lauljatari sõnul on koostööst Rainiga sündinud ajatutest evergreenidest värskemad seaded, jäädes osalt truuks ka originaalile. Esitamisele tulevad tuntud palad “Miss You Like Crazy”, “Nature Boy”, “I’ve Got Love On My Mind”, “Too Young”, “Unforgettable”, aga ka Nat’i ja Natalie enda loomingut. 

Marvi kirjeldab oma õnnestunud projektis laulmise kogemust nõnda: “Tunnen end jazzmuusikat lauldes vabana, julgena, rohkem iseendana. Iseendaks jäämine on olnud ja on siiani väljakutse – sa tead, mille eest sa seisad, tead, et oluline on enda sisetunnet usaldada ja seda ka järgida. Ainult nii saan ka teisi kõnetada ja puudutada, kui mind ennast miski niiväga kõnetab. Mind võlub jazzmuusika, nii lihtsalt on.”

Foto: Stina Kase

Marvi Vallaste – vokaal

Rain Rämmal – klahvpillid

Ramuel Tafenau – trummid

Allan Järve – trompet

Peedu Kass – kontrabass

Marvi Vallaste – vokaal

Rain Rämmal – klahvpillid

Ramuel Tafenau – trummid

Allan Järve – trompet

Peedu Kass – kontrabass