Sõru jazz

15.-18. juuni 2023

Hiiumaal Sõru ja Orjaku sadamas.

Raimond Mägi Trio - ajastatud otsingutest ajatu rahuni

Reedel, 17. juunil kell 19.00 Sõru paadikuuris

Bassist Raimond Mägi põhiliseks muusika viljelemise ajendiks õpingute alguses oli huvi roki, bluusi, funk–  ja metalmuusika vastu.  Muusikahuvi kroonisid kümne aasta improvisatsioonilise muusika õpingud – ta on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli basskitarri erialal ning nii bakalaureuse kui ka magistrikraadi on ta saanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. 

Raimond Mägi Trio sai alguse 2016. aastal. Spontaansest salvestusessioonist kasvas välja püsiv koosseis ja 2017. aastal andis trio välja oma esimese albumi pealkirjaga „Rahu“. Lisaks Raimond Mägile kontrabassil mängib trios klaverit Kirke Karja ning trumme Karl-Juhan Laanesaar. Karl-Juhan ja Kirke on Eesti jazzimaastikul tuntud läbi paljude erinevate projektide (Kirke Karja Kvartett, Siim Aimla Funk Band, New Wind Jazz Orchestra, Mahavok, IHA, Luum).

Trio muusikaline materjal on algselt Raimond Mägi sulest, ent viimase lihvi annab lugudele koosluse liikmete erinev muusikaline taust ja kõigile iseloomulik mängustiil. Trio loomeprotsessis pole oluline mitte teatud stiili või kontseptsiooni piiridesse jäämine, vaid kõigi vahendite kasutamine, mis teenivad teose visiooni – lugude arendus toimub muusika sisemisest loogikast lähtudes. Selleks kasutatakse mõjutusi alates klassikalisest muusikast, progerokist, traditsioonilisest jazzist kuni eksperimentaalmuusikani välja. 

Raimondit inspireerib igasugune muusika, millel on õige hing ja mis pakub nii mängijaile kui kuulajaile kogemuslikku elamust.

Koosseis:

Kirke Karja – klahvpillid
Raimond Mägi – kontrabass
Karl-Juhan Laanesaar – trummid

Koosseis:

Kirke Karja – klahvpillid
Raimond Mägi – kontrabass
Karl-Juhan Laanesaar – trummid