Sõru jazz

15.-18. juuni 2023

Hiiumaal Sõru ja Orjaku sadamas.

ValsPetti - variatsioonid kahele sõbrale

Neljapäeval, 16. juunil kell 20.00 Orjaku sadamas

ValsPetti on 2019. aastal sündinud westernkitarriduo koosseisus Argo Vals ja Karl Petti. Ansambli repertuaar koosneb liikmete omaloodud seadetest. Hoolega valitud palade hulka kuulub nii pop-, jazz-, rokk-, soul-, elektroonilist-, klassikalist-, kui ka filmimuusikat. Meeleolud varieeruvad meditatiivsest tantsuliseni, lüürilisest tormilisuseni. Kaks parimat sõpra esitavad oma lemmikmuusikat.

Argo Vals on kitarrist ja helilooja, kelle muusikat võib iseloomustada selliste sõnadega nagu õhulisus ja intensiivsus, pingestatus ja vabanemine, elektrooniline gruuv ja pidev otsingulisus. Algselt eelkõige looper-tehnikale toetunud kitarrist on ajapikku oma loomingus paletti rikastanud tuues helikõlasse elektroonikat, post-rokilikke paisutusi ning ka viiteid trip-hop’ile. Kitarrist on avaldanud kolm albumit: “Tsihcier“ (2012), “Nokturn” (2015), “In Loving Memory Of” (2020). Tema kitarriõpetajateks on olnud Peep Peterson, Peeter Prints, Kuldar Kudu, Ain Agan, Robert Jürjendal, Marek Talts ja Jaak Sooäär. Vals toob oluliste eeskujudena lisaks õpetajatele välja sellised kitarristid nagu Omar Rodriguez Lopez, Bart Hennephof, Tosin Abasi ja Daniel Bergström. 

Karl Petti on helilooja, kitarrist ja pedagoog, kes on kirjutanud muusikat teatrile, televisioonile, videomängudele ning avaldanud kolm autoriplaati: EP “Talamak” (2015), kauamängiv “Veemaal” (2018) ja EP “Six Electronic Pieces” (2019). Talle on muusikas olulised gruuv, kõlavärvid, harmoonia ja selged žestid. Karl eelistab kompositsiooni improvisatsioonile, lihtsat keerukale, korrapära juhuslikkusele, kaja kuivusele, süntesaatorit akustilisele kitarrile ja minoori mažoorile. Petti kitarriõpetajateks on olnud Vaido Petser, Jelena Ossipova ja Lauri Kõlamets, tema eeskujudeks on muuhulgas Vaiko Eplik, Jaga Jazzist, Meshuggah, Galaktlan, Machinedrum.

Duo ValsPetti pakub harmoonilist kuulamist suveõhtu videvikus Orjaku sadamas, kus kitarrihelide paitus saadab teele unistused läbi kontserdisaali merevaatega akende.

Koosseis:

Argo Vals – kitarr

Karl Petti – kitarr

Koosseis:

Argo Vals – kitarr

Karl Petti – kitarr