Tuletorni kontsert

23. juulil 2022

Rannapungerjal ja Kotka matkarajal

Vastupandamatu Karl-Erik Taukar pakub uusi kõlasid

Laupäeval, 23.juulil kell 23.00

Karl-Erik Taukari soolokarjäär sai alguse 2012. aastal saate “Eesti otsib superstaari” finalistina. Tänaseks on laulvast basskitarristist saanud Eesti enimnõutuimaid meesartiste, kes on andnud oma karjääri jooksul tuhandeid kontserte üle Eestimaa ning avaldanud kaks stuudioalbumit. Neil kõlavat muusikat on striiminguplatvormidel kuulatud üle 25 miljoni korra.

Taukari fenomen, miks ta sobib kuulamiseks ka mittepopmuusika austajaile, on kindlasti tema sisemine intelligentsus ja ehe lavaolemine. Nõnda on ta iidol nii noortele kui sümpaatne ka küpsemale publikule.

Lugemata ette kõiki Taukari eduhetki, võiks siiski mainida tema üht suuremat iidolit – Eddie Van Halen’it:

“Mul on vist elus olnud ainult üks muusikaline iidol, Eddie Van Halen. Ilmselt leidsin ta kunagi trükkides Kazaa otsingulahtrisse “guitar solo”, tõmbasin .avi-faili koos viirustega arvutisse ja olin sekundiga tooli pealt maha löödud. Ma ei ole püüdnud kunagi nii mängida nagu tema, aga Van Haleni lähenemine laulukirjutamisele on ilmselt minusse tugeva jälje jätnud. Minu kõige tuntavamate Van Haleni mõjutustega laul on tõenäoliselt “Kõik kordub”, räägib muusik ise.

Tuletorni kontserdiks saab Taukari 4-liikmeline bänd lisajõude, kui bassimängu võtab solistilt üle Janno Trump ning saksofonist Mairo Marjamaa ning trompetist Allan Järve toovad tuntud paladesse lisaks vaskpuhkpillikõlale juurde veelgi rohkem mehelikku energiat. Janno Trumbi seaded on end tõestanud jazzis, nüüd on kord rikastada Eesti popmuusikat!

Nõnda ootab Tuletorni Taukari-kontserdi kuulajaid ees uus kogemus, suurimad fännid saavad aga ikka neid lugusid kaasa laulda – esitusele tulevad “Segased lood”, “Seitsme tuule poole” ja “Vastupandamatu”, aga ka värskemat kraami nagu “Salaja”, “Lähedal”, “Kuule”, “Tähti täis on öö”, “Superkangekaelne” ja “Ookean”.

Karl-Erik Taukar – vokaal

Tomi Rahula – klahvpillid

Robin Mäetalu – kitarr

Janno Trump – basskitarr

Allan Järve – trompet

Mairo Marjamaa – saksofon

Hans Kurvits – trummid

Karl-Erik Taukar – vokaal

Tomi Rahula – klahvpillid

Robin Mäetalu – kitarr

Janno Trump – basskitarr

Allan Järve – trompet

Mairo Marjamaa – saksofon

Hans Kurvits – trummid