Sõru jazz

13.-16. juuni 2024

Hiiumaal Sõru ja Orjaku sadamas.

Brian Melvini trio viib kuulajad erilisse ruumi

Laupäeval, 15. juunil kell 17.30

Brian Melvin on trummar ja perkussionist, kes on juba 80ndate lõpust tegutsenud nii Euroopas kui New Yorgis ning tema nimi ei ole tundmatu ka rahvusvahelisel jazziareenil. Melvin on koos mänginud ja salvestanud paljude maailmas tuntud muusikutega nagu Joe Henderson, Mike Stern, John Scotfield, Michael Brecker, Randy Brecker, Joe Lovano, Bobo Stenson, Toots Thielemans, Jaco Pastorius. Melvini huvi trummide vastu tekkis 1964. aastal, kui ta nägi ansambli The Beatles esimest ülesastumist „Ed Sullivan Show’s“. Ringo Starrist jäi talle kustumatu mulje ning juba sama aasta jõuludeks saigi ta endale oma esimese pisikese trummikomplekti. Trummar on aktiivne ka maailmamuusikas ning mängib tablat ja erinevaid käsitrumme koos elektrooniliste löökriistadega. 

Juba mitukümmend aastat elab Melvin peamiselt Eestis ning on esinenud ning salvestanud koos selliste eesti jazzmuusikutega nagu Tõnu Naissoo, Mart Soo, Tanel Ruben jt. Seekordsesse triosse kuuluvad lisaks trummarile Eesti saksofonist Aleksander Paal ning Taani kitarrist Søren Lee. 

Sõrul esitavad nad ajahambale vastu pidanud repertuaari – nii ansambli The Beatles, kitarrist-laulukirjutaja James Taylori, aga ka saksofonist John Coltrane’i loomingut. Ühtlasi tulevad esitusele ka palad rahvusvaheliselt kiidusõnu saanud albumilt “Tranesformation”, mis pühendatud just John Coltrane’i pärandile.

Søren Lee’ga kohtus ja koosmusitseeris Melvin Kopenhaagenis juba 80ndatel, peale aastakümneid on kontakt taasloodud ning uued kvaliteedid avastamisel. Aleksander Paaliga tutvus Melvin Sillamäel, kui noor muusik oli veel teismeline. Jazzmuusikasse tõsiselt suhtuva Paali potentsiaali tabas Melvin juba siis ära ning koos on musitseeritud sellest ajast saati.

Idamaade filosoofiast vaimustuv Melvin soovib enda sõnul luua muusikas atmosfääri, mis viiks publiku erilisse seisundisse. Ta ütleb: “Mulle meeldib see õhustik, mida trio loob. On imeline võimalus ka vaiksemalt mängides teha seda sisemise põlemisega. See võimaldab kuulajal siseneda Pühasse Ruumi.“

Søren Lee – kitarr

Aleksander Paal – saksofon

Brian Melvin – löökriistad

Søren Lee – kitarr

Aleksander Paal – saksofon

Brian Melvin – löökriistad