Sõru jazz

13.-16. juuni 2024

Hiiumaal Sõru ja Orjaku sadamas.

Pat Metheny 70!

Laupäeval, 15. juunil kell 20.00

Üks jazzimaailma elavaid legende, USA kitarrist, helilooja ja erakordne muusik Pat Metheny, tähistab tänavu suvel oma 70. juubelit.
Ülivõrded on taolise muusiku puhul kohased, sest Metheny muusikaline pärand on võrratu ja võrreldamatu – oma poole sajandi pikkusel loometeel on ta kirjutanud arvukalt suurepäraseid kompositisoone, millest nii mõnigi jõudnud maailmajazzi igihaljaste meistriteoste hulka.
Meie tegusaimad jazzmuusikud – kitarrist Jaak Sooäär, pianist Kristjan Randalu, bassist Janno Trump ja trummar Ramuel Tafenau soovivad legendi juubelit tähistada kontserdiga, kus esitatakse palu Metheny esimesest, n.ö. ECMi perioodist, mis kestis kuni 80ndate keskpaigani. Alates debüütplaadist “Bright Size Life” on Metheny albumitel olnud erakordselt värskeid ja meeldejäävaid kompositsioone, millest võiks kergesti koostada terve kontserdisarja.

Projekti eestvedaja, Jaak Sooäär, on Metheny ja tema kauaaegse koostööpartneri Lyle Maysi rikkalikust varasalvest valinud enda lemmiklood, mille esitamisel ei püüta algversioone jäljendada, vaid kasutatakse võimalust seda suurepärast muusikat publikuga jagada ning nautida. Ta kirjeldab oma tunnet Metheny suhtes nõnda: “Pat Metheny on loomulikult olnud juba teismelisest peale üks minu suuri iidoleid ja mõjutajaid. Kitarrimängijana on ta täiesti omast klassist ja autentne ning heliloojana erakordselt musikaalne, suutes tihti keerulise ülesehitusega kompositsioone luua nii loogiliselt, et need tunduvad kuulajatele lihtsate ja arusaadavatena. Neid kvaliteete on muusikaajaloos vähestel.”

Jaak Sooäär – kitarr

Kristjan Randalu – klaver

Ramuel Tafenau – trummid 

Janno Trump – bass

Jaak Sooäär – kitarr

Kristjan Randalu – klaver

Ramuel Tafenau – trummid 

Janno Trump – bass