Sõru jazz

13.-16. juuni 2024

Hiiumaal Sõru ja Orjaku sadamas.

Kaspar Kalluste kvarteti elektrooniline orgaanika

Reedel, 14. juunil kell 19.30

Mitmekülgne ja nõutud trummar, helilooja ja produtsent Kaspar Kalluste segab oma muusikas jazzmuusika värvid ning improvisatsiooni elektroonilisest muusikast tulnud rütmifaktuuride ja helipildiga. Kalluste on lõpetanud magistrikraadiga Eesti muusika- ja teatriakadeemia jazz’i-osakonna ning täiendanud end lisaks nii Rootsis kui mitmetes rahvusvahelistes meistriklassides. 2012. aastal tunnustati teda Noore Jazzitalendi tiitliga.

Ta on osalenud jazz-ansamblites nagu Frank Frank, Carrot Lights, Paul Daniel Kvartett, Arcticum, Raul Sööt Deeper Sound, Villu Veski & Tiit Kalluste Sextet ja oma trios, kuhu kuulusid bassist Marti Tärn ja kitarrist Virgo Sillamaa. Koosseisult ilmus 2014. aastal heliplaat “Koletise tagasitulek”. Laiema tuntuse saavutas ka elektrooniline poptrio Würffel, millega anti 2015. aastal välja debüütalbum “Beates & Bubbles” ning 2016. aastal stuudioalbum “I’m Facing North“.

Koostööd on Kaspar Kalluste teinud paljude tuntud jazzmuusikutega, nende seas Villu Veski, Tiit Kalluste, Brian Melvin, Raivo Tafenau, Sofia Rubina, Kadri Voorand, Erki Pärnoja, Peedu Kass. Trummari enda sõnul on teda enim mõjutanud tema õpetajad – Toomas Rull, Petteri Hasa, Tanel Ruben, Jaak Sooäär, Raul Sööt, Siim Aimla, aga lisaks ka trummarid: Mark Guiliana, Jim Black, Ash Soan.

Uues kavas tulevad esitusele originaalpalad, mis pärinevad eelmisel aastal ilmunud albumilt “Humanoid”.
“Minimalistlik, samas mitmekihiline. Naturaalne, samas elektrooniline. Eklektiline, samas orgaaniline. Rütmiline, samas meloodiline,” iseloomustab Kaspar Kalluste oma värskeimat loomingut.

Joel Remmel – klahvpillid

Tarvi Kull – klahvpillid

Marti Tärn – bass, perkussioon, klahvpillid

Kaspar Kalluste – löökpillid

Joel Remmel – klahvpillid

Tarvi Kull – klahvpillid

Marti Tärn – bass, perkussioon, klahvpillid

Kaspar Kalluste – löökpillid