Sõru jazz

13.-16. juuni 2024

Hiiumaal Sõru ja Orjaku sadamas.

Miljardite Sõru debüüt - pikk ja kirglik mäng!

Reedel, 14. juunil kell 23.00

Tänavusel Sõru jazzi laval esinevad esmakordselt Miljardid – bänd, mis tuli kokku 2014. aastal, kui sai alguse ansambli solisti Marten Kuninga koostöö Miljarditega ning ühtlasi ilmus tema teine sooloplaat “Praktiline mees”. 2017. aastal ilmus ansambli esimene album “Kunagi läänes“, mis pälvis kiiresti avalikkuse tunnustuse ning tõi Miljarditele Eesti Muusikaauhindadel kolm tiitlit – Aasta debüütalbum, Aasta album ja Aasta rockalbum. 2019. aastal andis bänd välja lühialbumi “Imeline“, mille üheks kandvaks looks on Jaak Joala ja Laineri esitatud kaver laulust „Vari“. 2020. aastal andis bänd välja oma teise albumi “Ma luban, et ma muutun“, mis olevat teravmeelse Marten Kuninga sõnul romantiline kommentaar liikidehävinemisajastule. Tunamullu ilmus singel “Külm“, mis jutustab sõprusest ja talisuplusest, tänavu aga avaldab bänd kaks uhiuut lugu. 

Mitmekihiline bändinimi – Miljardid – peegeldab Kuninga sõnul mõnes mõttes inimese suurushullustust: püüdu vallutada, loendada, mitmekordistada, olles samas viide inimkonna demograafilisele olukorrale. Žanriliselt kvalifitseeruvad Miljardid puhtakujulisse eneseabi-rocki kategooriasse, teravam kõrv kuuleb ka laene jazzist, afrost, technost ja adult-contemporary’st. 

Sõnumid on kihiti romantilis-iroonilised, ajuti sõnamängulised, vahel filosoofilised – ehteestlaslikud. Laulude autoriteks peamiselt Marten Kuningas ja Raul Ojamaa, niisamuti sünnivad lood ka ühisloomingus. Sisuliselt on peamiseks pürgimuseks armastus, samas kuuleb tõdemusi inimese paratamatust vägivallast enese ja ümbritseva kallal.

Kuningas ise tutvustab Sõru kontserti nõnda: “Viimasel ajal on kujunenud nõnda, et meie aasta jooksul antavad kontserdid annab ühe käe sõrmedel üles lugeda ning suur rõõm on tõdeda, et suvise hooaja esimene sõrm näitab just Sõru suunas. Kuigi kõik liikmed on varem festivalil esinenud, saab seekordne ülesastumine olema Sõru debüüt Miljarditena. Kuna oleme õhtu viimane esineja, mängime teile pikemalt, ent samavõrd higiselt ja kirglikult, nagu ikka.”

Marten Kuningas – laul, elektrikitarr

Raul Ojamaa – elektrikitarr, laul

Peedu Kass – bass, süntesaator

Kristjan Kallas – trummid

Tarvi Kull – süntesaatorid

Marten Kuningas – laul, elektrikitarr

Raul Ojamaa – elektrikitarr, laul

Peedu Kass – bass, süntesaator

Kristjan Kallas – trummid

Tarvi Kull – süntesaatorid