Sõru jazz

13.-16. juuni 2024

Hiiumaal Sõru ja Orjaku sadamas.

Tanel Rubeni Quintet’i rütmiline meloodilisus

Laupäeval, 15. juunil kell 21.30

Trummar Tanel Rubeni Quintet sai kokku 2006. aastal. Kvintetti kuuluvad Eesti mainekamad jazzmuusikud – lisaks ansambli eestvedajale Tanel Rubenile ka Kristjan Randalu, Kadri Voorand, Raivo Tafenau ja Taavo Remmel. Tugevad isiksused, suurepärased interpreedid. Jõulistele meestele lisab veelgi jõulisemat naiselikkust Kadri Voorandi eriomane ja värvikas häälekasutus. 
2008. aastal ilmus kooslusel album “Kogutud rikkus” ning 2011. aastal “Nõiutud veerandtunnid”. 
Seekordsel Sõru Jazzil tuleb esitamisele Tanel Ruben Quintet’i uus plaat ja kava. “Every Moment Every Day”, mis valmis 2023. aasta septembris. Originaalpalade autoriks, nagu ka eelnevatel plaatidel, taas Tanel Ruben ja enamike tekstide autoriks Voorand. Suurepärased kaasmuusikud loomas maailmatasemel jazzi, selle mitmetahulistes ning lõpututes võimalustes.

Ajakirjas “Muusika”  kirjutas Joosep Sang uuest albumist nõnda: “Ruben näitab end tugeva heliloojana: tema kompositsioone iseloomustab kujundirohke meloodiline mõtlemine, rikas harmoonia, vormilise pinge ehitamine aktiivsema koega lugudes ning trummarile kohaselt loomulikult ka väga aktiivne rütmika. Raivo Tafenau mängib mitu talle omaselt kauni tooniga saksofonisoolot, millele pakuvad lisa Kristjan Randalu etteasted. Palju saab soleerida ka Kadri Voorand, kes esitab lugude temaatilist materjali vokaliisina ning lisab neile suure registrilise diapasooni ja karakterite gammaga scat-soolod. Kuulamapanevad kompositsioonid, tempode ja meeleolude vaheldamine ning viie muusiku kõrgetasemeline esitus loovad tugeva tervikmulje plaadist, mida võib julgelt jagada Eesti nüüdisjazzi ühe visiitkaardina.”

Kadri Voorand – vokaal

Kristjan Randalu – klaver

Raivo Tafenau – saksofonid

Taavo Remmel – kontrabass

Tanel Ruben – trummid

Kadri Voorand – vokaal

Kristjan Randalu – klaver

Raivo Tafenau – saksofonid

Taavo Remmel – kontrabass

Tanel Ruben – trummid