Sõru jazz

13.-16. juuni 2024

Hiiumaal Sõru ja Orjaku sadamas.

Koikson-Tärn-Mölder värskendavad mälu Eesti levilaulude kaudu

Neljapäeval, 13. juunil 21.30

Lauljatar Liisi Koikson, oma maheda hääle ja naiseliku olekuga, on paljude kuulajate lemmik, tema lai apluaa – popmuusikast eksperimentaalsemate varjunditeni, on andud talle esinejana võimaluse avada oma mitmetahulist loomust ning arendada järjepanu edasi ka erinevaid vokaalseid võimalusi. Aastakümnetega on tõepoolest kogunenud nii erinevaid projekte kui kogemusi. Ning muidugi tunnustust nii Eesti Muusikaauhindadel kui Kuldse plaadi auhindu pälvinud artistina. Ta on välja andnud 11 albumit, millest tuntuimad ehk “Väike järv” ja “Ettepoole”. Viimatine, 2023. aasta duoalbum koos jazzpianist Joel Remmeliga, “Põimumised”, oli taas nomineeritud aasta parima jazzalbumi kategoorias. 

Multiinstrumentalist Marti Tärn, kes peamiselt on tuntud bassistina, on võimeline suurepäraselt mängima paljusid erinevaid instrumente ning aranžeerima-produtseerima. Ta on seilanud peamiselt popi-, jazzi- ja folgilainetel ning olnud kaasmuusikuks arvukates projektides nii Eesti, kui ka rahvusvahelistes koosseisudes. Tihti koosluses Liisi Koiksoniga.

Sander Mölder on tuntud DJ ja muusikaprodutsendina, ent omandanud kõrgema muusikahariduse Eesti Muusikaakadeemias heliloomingu alal. 2019. aastal võitis tema album “Tiks” Eesti Muusikaauhindadel parima  elektroonikaalbumi tiitli.

Trio Koikson – Mölder -Tärn on oma kavva valinud palu eesti muusika mitmekülgsust arvesse võttes, esitades lugusid regilaulust Eurovisioonini, Koidulast Volmerini, “Viire Takka” kolmest laevast Musta ja Tungla “Merelaineni”. Et kust me siis alustasime ja milliseid lugusid rääkisime läbi laulu sadu aastaid tagasi ning milliseid tänapäeval. Trio helipilt on pigem lihtne ja kulgev, sõna ja heakõlalise meloodia eest vedamisel. Igast loost püütakse välja tuua olulisim ja anda sellele ruumi inimesteni jõuda.

Foto: Sadu-Triste Juurikas

Liisi Koikson – vokaal, looper

Marti Tärn – basskitarr 

Sander Mölder – elektroonika ja klahvid

Liisi Koikson – vokaal, looper

Marti Tärn – basskitarr 

Sander Mölder – elektroonika ja klahvid