Sõru jazz

13.-16. juuni 2024

Hiiumaal Sõru ja Orjaku sadamas.

Weekend Guitar Trio 30 muljetavaldavat aastat

Neljapäeval, 13.juunil kell 20.00

2023. aastal tähistas Eesti üks omanäolisemaid muusikakollektiive Weekend Guitar Trio oma 30-ndat juubelit. Aastate jooksul on WGT oma nime all välja andnud 6 albumit, lisaks veel koostööalbumid koos Vox Clamantisega, Jan Bang’i (Norra) ja Toyah Willcoxiga (Inglismaa) ning Markus Reuteriga (Saksamaa). Trio on esinenud paljudel mainekatel jazz- ja uue muusika festivalidel Soomes, Saksamaal, Suurbritannias, Prantsusmaal, Šveitsis, Norras, Jaapanis, Venemaal ning Moldovas.

Kollektiivi loomingut iseloomustab komponeeritud ja improviseeritud muusika kolmele elektrikitarrile ja elektroonikale. Triot on mõjutanud jazz, elektrooniline- ja maailmamuusika. WGT muusika on kõlanud populaarses BBC 3 muusikaprogrammis ja paljudes teistes Euroopa raadiojaamades. WGT on musitseerinud koos parimate eesti DJ-dega ja briti DJ-duoga Spring Heel Jack; mitmete löökpillimängijate (Brian Melvin, John Wieczorek), rahvamuusikute (Celia Roose, Tuule Kann) ning lauljatega (Kadri Hunt, Priit Lehto). WGT koostööpartneriteks on erinevatel aegadel olnud Markus Reuter (Austria), Vox Clamantis, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Segakoor Noorus ning heliloojad Anti Marguste, Jaan Rääts, Mirjam Tally ning Tõnu Kõrvits. 2010. aastal toimus Londonis Kings Place’is WGT kontsert koos briti popartisti Toyah Willcoxi ja norra elektroonilise muusika viljeleja ning produtsendi Jan Bang’iga. 2013. aastal tähistas WGT oma 20-ndat juubelit kontsertide ning duubelplaadiga, kus külalismuusikutena osalesid ansambel Una Corda ning jazztrio koosseisus Taavi Kerikmäe, Tanel Ruben ning Taavo Remmel.

2017. aastal andis ansambel London Jazz festivali raames kaks kontserti, nendest ühe kandis üle raadiojaam BBC 3. 2018. aastal esineti Finest Jazz Showcase’il Tokyos. 2022 – 2023 osales Weekend Guitar Trio koos luuletaja Doris Kareva ja Segakoor Noorusega koorimuusikarojektis “See öö oli pikk”.

“Weekend Guitar Trio on tõeline müsteerium. Trio mängib nende endi keeruka vormiga ambient-muusikat, mida nad on läbi aastate süvendanud ja laiendanud ning mis nende kontserdil veenvalt kinnitust leiab. Olles nüüdseks juba tuttav nimi Euroopas, eelistab Weekend Guitar Trio esineda muusikafestivalidel, kus nad saavad 100% muusikale fokusseeruda,” kirjeldas “London Jazz” muusikakriitik Henning Bolte intellektuaalseid helimaastikke loovat kooslust.

WGT Sõru jazzil esitatav kava on läbilõige nende kolmekümneaastasest tegevusperioodist, millesse mahub muusikat erinevatest žanritest, ning mida ühendab improvisatsiooniline ja fantaasiaküllane helidemaailm.

Robert Jürjendal – semiakustiline kitarr, elektroonika
Mart Soo – elektrikitarr, elektroonika
Tõnis Leemets – elektrikitarr, elektroonika

Robert Jürjendal – semiakustiline kitarr, elektroonika
Mart Soo – elektrikitarr, elektroonika
Tõnis Leemets – elektrikitarr, elektroonika